I Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Futsalu Kobiet

I Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Futsalu Kobiet
W najbliższą sobotę 5 marca br. Poddębice będą gospodarzem I Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Futsalu Kobiet. W hali Gimnazjum spotka się 8 drużyn. Początek turnieju o godz. 9.00.
Uczestnikami będą zespoły: DREAM TEAM Łódź, EL PASO Łódź, FIERO! Łódź, KP KOTAN GIRLS Ozorków, KS PELIKAN Łowicz, LKS Świnice Warckie, UMED Łódź, UMKS Zgierz.Harmonogram turnieju:

8:30 – odprawa kierowników drużyn

9:00 – 13:30 – mecze grupowe

14:00 – 15:00 – półfinały

15:30 – mecz o 3 miejsce,

16:00 – mecz finałowy,

16:30 – rozdanie nagród i zakończenie turnieju.

Organizatorem mistrzostw jest Komisja ds. futsalu i piłki plażowej Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Patronat objął Burmistrz Poddębic.

   Opis drużyn biorących udział w turnieju:

– DREAM TEAM Łódź

“Dream Team” to drużyna składająca się ze studentek Politechniki Łódzkiej, grających w sekcji futsalu kobiet. Drużyna została założona 2 lata temu, z inicjatywy zawodniczek. Jako reprezentacja uczelni co roku bierze udział w  Mistrzostwach Województwa Łódzkiego oraz Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu Kobiet.  Największym sukcesem drużyny było zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji uczelni technicznych na AMPach, jednak nie wygrane mecze są dla nich najważniejsze, a dobra zabawa i czerpanie przyjemności z tego co panie lubią robić, czyli grać w piłkę.

 

– EL PASO Łódź

To amatorska drużyna z Łodzi, która powstała w 2013 roku. Nazwa El Paso pochodzi od nazwy przejścia w muzyce, a wymyśliła ją kapitan drużyny. Do tej pory kobiety brały udział w kilkunastu turniejach. Największe sukcesy to 2 miejsce w debiucie 3 marca 2013 roku na Turnieju Manifowym w Warszawie. Ponadto zajęły 2 miejsca na Turnieju o Puchar “Siekiery” w 2014 i 2015 roku, gdzie jedna z zawodniczek została królowa strzelczyń.

 

– FIERO! Łódź

Drużyna powstała w lipcu 2010 roku skupiając dziewczyny amatorsko grające w piłkę nożną. Już od początku opiekę nad drużyną objęła Sieć Pizzerii Fiero! z Łodzi, bo fiero znaczy dumny, a dziewczyny są dumne z swojej pasji.

Zespół Fiero! wziął udział m.in. w warszawskich Turniejach  Manifowych (3 miejsce w lutym 2013 r.), w Turnieju ,,Kobiety Kobietom” (1 miejsce w czerwcu 2014 r.), w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Żurawicy (3 miejsce w lutym 2011 r.), w warszawskim turnieju ,,Polska Piłka Jest Kobietą” (3 miejsce w styczniu 2014 r.), w turniejach ,,Chrzaszczykowych” (3 miejsce w marcu 2014 r.), 3 miejsce w Turnieju Perły Lublina w 2015 r. i Fiero! Women’s Cup.

Dziewczynom zależy na zachęcaniu do gry w piłkę jak największej liczby osób. Treningi w ramach projektu ,,Kobiety na boiska” zgromadziły niemal 50 uczestniczek! W organizowanym w ubiegłym roku Fiero! Women’s Cup – Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej, Siatkówki Plażowej i Koszykówki Ulicznej Kobiet wzięło udział 150 sportsmenek amatorek! Zespół organizuje corocznie Turniej Piłkarski Ekip Mieszanych dla dzieci Fiero! Cup wcielając się w role sędziów, trenerów i animatorów. Dla pań piłka nożna to radość z bycia razem, frajda z gry i roller coaster emocji – od goryczy przegranej po łzy szczęścia.

 

– KP KOTAN GIRLS Ozorków

Kobieca drużyna piłkarska występująca w rozgrywkach III ligi w grupie łódzkiej, która wywodzi się z Klubu Piłkarskiego Kotan Ozorków. KP Kotan Ozorków to stowarzyszenie kultury fizycznej propagujące idee zdrowego stylu życia oraz rozpowszechniające dyscyplinę piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ich działalność jest przedsięwzięciem innowacyjnym do tego stopnia, że drugi klub o podobnej specyfice nie istnieje w całym kraju. Od 2006 roku łączymy aspekty wychowawczo-profilaktyczne, niosące pomoc młodym ludziom, którzy w wielu przypadkach zagrożeni są wykluczeniem społecznym, często zamieszkują zubożałe sąsiedztwa, obciążone problemami społecznymi i psychologicznymi, zaniedbane edukacyjnie, zagrożone wypadnięciem poza margines podstawowego systemu szkolnego, bezrobotne lub nieaktywne zawodowo, po części zagrożone przestępczością i uzależnieniami, znajdujące się pod opieką kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji z powodu ubóstwa, niewydolności rodzin oraz konfliktów z prawem, z podnoszeniem umiejętności sportowych.

 

– KP PELIKAN Łowicz

Drużyna powstała w 2010 roku. W 2011 roku drużyna została zgłoszona do III ligi kobiet, gr. łódzka. Dwa awanse rok po roku pozwoliły zespołowi znaleźć się w I lidze.  Od 2014 roku drużyna występuje w II lidze grupa łódzka. Nowym trenerem zespołu jest Robert Wilk. Kierownikiem zespołu jest Karol Szulc.

 

– LKS Świnice Warckie

Pomysł utworzenia drużyny narodził się pod koniec 2014 r. Wcześniej dziewczyny trenowały już z jednym trenerów LKS Świnice Warckie. Zespół składa się z głównie z uczennic gimnazjum, dla których piłka nożna jest pasją. Od listopada 2015 r. postanowiły spróbować swoich sił na turniejach seniorek. Na tą chwilę bez większych sukcesów w seniorskiej piłce, ale już z pierwszymi zwycięstwami. Ich mottem są słowa: „Trening czyni mistrza, bo nieważne jak upadasz, ważne jak wstajesz!”
– UMED Łódź

Drużyna pod nazwą “UMed Łódź” składa się ze studentek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, została założona 5 lat temu i z roku na rok prężnie się rozwija osiągając sukcesy w województwie łódzkim oraz w Polsce. Trenerem i założycielem jest mgr Adam Chmielecki, najlepszy nauczyciel Uniwersytetu Medycznego, pasjonat sportu oraz przybrany ojciec ponad 20 córek. Dokładnej ilości dzieci nie można podać, bo ciężko policzyć ile dziewcząt przewinęło się przez te 5 lat w drużynie.

Do największych sukcesów Uniwersytetu Medycznego można zaliczyć zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w 2016 oraz 2014 roku oraz wicemistrzostwo w 2015 roku. Od 4 lat dziewczyny biorą udział jako jedyna uczelnia medyczna w Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, w których to w 2015 roku zajęły 7 miejsce na 17 drużyn.

 

– UMKS Zgierz

Klub istnieje od czerwca 2006 roku. Został założony przez Annę i Radosława Fremel.

W klubie istnieją dwie drużyny juniorek młodszych i seniorek. Obie drużyny aktualnie funkcjonują pod okiem Grzegorza Krysiaka. Na co dzień dziewczyny występują w rozgrywkach II ligi kobiet.