PPHU ESTEX
Sławomir Antczak
99-205 Dalików
Złotniki 9
Biuro: 95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. Kordeckiego 18 biuro@estex.com.pl 42 712 14 93
Produkcja: 99-200 Poddębice, ul Łęczycka 17/19 sandra@estex.com.pl
Konfekcja: 95-070 Aleksandrów Łódzki, ul. Głowackiego 1 estex@vp.pl 42 712 00 36


Firma PPHU ESTEX została założona w 1991 roku przez prywatnego właściciela.

Na początku swojej działalności nasza firma zatrudniała kilka osób. W chwili obecnej stan zatrudnienia we wszystkich oddziałach wynosi 190 osób.

W dalszym ciągu odnotowujemy wzrost zatrudnienia  kadry pracowniczej. Ciągły rozwój sprzedaży, pozwala nam na dynamiczny rozwój zatrudnienia i profilu działalności.


PPHU ESTEX jest jednym z większych i najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w branży pończoszniczej w kraju.

Naszym kontrahentom oferujemy szeroką i powtarzalną ofertę asortymentową, obejmującą  rajstopy, pończochy, podkolanówki, skarpety.

Dewizą naszej firmy jest utrzymywanie wysokiego standardu jakościowego produkowanych wyrobów oraz spełnianie życzeń i oczekiwań klientów, a także elastyczne i szybkie reagowanie na potrzeby rynku.
Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn i nadzorowi wysoko wyspecjalizowanej kadry pracowników produkujemy 3 000 000 par wyrobów pończoszniczych co miesiąc.

Od lat zdobywamy doświadczenie i wiedzę. Starając się spełnić oczekiwania naszych klientów produkujemy towary wysokiej jakości w stosunkowo atrakcyjnej cenie.


Założeniem firmy ESTEX jest ciągły rozwój i dążenie do zaspokajania potrzeb rynku. Potwierdzeniem tego są uzyskane przez firmę ESTEXD certyfikaty i wyróżnienia:

– Zmieniamy się i unowocześniamy technologie produkcji, wyposażenie techniczne, dostosowując je do aktualnego trendu wiodących firm w branży pończoszniczej.
– Posiadamy Certyfikat Systemu Zarządzania Zasobami Ludzkimi SEDEX
– Co roku odnawiamy Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 aby być pewnym jakości swoich produktów.
– Jednocześnie Firma PPHU „ESTEX zrealizowała projekt „Wzrost konkurencyjności P.P.H.U. „ESTEX” poprzez zakup innowacyjnych maszyn do stabilizacji parowej wyrobów pończoszniczych.”

na podstawie umowy UDA-RPLD.03.02.00-00-343/12-00 w ramach działania III.2 PODNOSZENIE INNOWACYJNOŚCI I KONKURENCYJNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW, RPO WŁ na lata 2007-2013

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.


Plany rozwojowe na rok 2018

– Rozbudowa istniejących zakładów
– Budowa nowych hal magazynowych
– Zakup nowych maszyn
– Pozyskanie kolejnych rynków zagranicznych
– Wzrost zatrudnienia