Dni Poddębic z Pectusem i nie tylko…

Na muzycznie” minie ostatnia niedziela sierpnia w Poddębicach. W ten dzień odbędą się tegoroczne Dni Poddębic. Miejscem imprezy będzie teren na ul. Mickiewicza przy basenach termalnych. Gwiazdą wieczoru zespół Pectus.

Ciekawie zapowiada się niedzielny program artystyczny. Impreza rozpocznie się o godz. 14. Na scenie jako pierwsi pojawią się Bałdrzychowianie i kapela Bałdrzychowiacy. Lokalni artyści, którzy kochają tańce i muzykę ludową w zeszłym miesiącu uczestniczyli w Europejskim Festiwalu Folklorystycznym EUROPEADE 2017 w Finlandii.

Godzinę później zaprezentują się podopieczni Poddębickiego Domu Kultury i Sportu. Wystąpią mażoretki: Karolina Skórka, Martyna Łazarczyk, Julia Łuczak, Julia Woźniak, Marita Pawlak, Natalia Bronkowska, a także wokalistki: Zosia Buda, Natalia Medyńska, Aleksandra Nowak i Natalia Osińska. Dziewczęta mimo młodego wieku odnoszą liczne sukcesy na festiwalach oraz przeglądach muzycznych.

Na 16:30 przewidziano występ poddębickich grup tanecznych Błysk i Dance Time. Ten pierwszy zespół może poszczycić się sukcesami podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Zespołów Mażoretkowych. Dance Time istnieje od maja br. i z jak najlepszej strony pokaże się lokalnej publiczności.

Od 17 do 18:30 bawić będzie zespół Non Stop. Grupę disco polo tworzy rodzeństwo, których pasją jest muzyka.

Następnie koncert muzyczny zagra znana ze swojego kunsztu muzycznego Orkiestra Dęta Poddębice.

O godz. 19 przerywnikiem w muzycznej uczcie będzie „coś” kulinarnego. Przybyli na imprezę goście będą mogli się posilić zupą krzepką na bazie poddębickiej wody termalnej.

O godz. 20 na scenie wystąpią pochodzący z Rzeszowa bracia Szczepanikowie, znani jako Pectus. Zespół zdobył popularność przebojami m.in. „To co chciałbym Ci dać” czy „Barcelona”.

Na zakończenie niedzielnej uroczystości przewidziano dyskotekę z DJ-em. Podczas obchodów święta miasta będzie można również skorzystać ze stoisk gastronomicznych, wesołego miasteczka, czy obejrzeć pokaz sprzętu strażackiego OSP Niemysłów i OSP Sworawa.

– Serdecznie zapraszam wszystkich na niedzielną imprezę – mówi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski