"Łączymy smaki i ludzi"
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich jest organizatorem przedsięwzięcia „Łódzkie na Talerzu – Kulinarny Most – od rozmowy do biznesu” , realizowanego z myślą o wspieraniu współpracy pomiędzy lokalnymi producentami a branżą HoReCa.
Ideą projektu jest wzmacnianie lokalnych powiązań gospodarczych poprzez zachęcanie podmiotów z branży gastronomicznej i hotelarskiej do wykorzystywania w swojej ofercie produktów lokalnych. Takie podejście nie tylko wspiera lokalnych producentów, ale również pozwala restauracjom, hotelom i firmom cateringowym budować unikalną tożsamość oraz wyróżniać się na rynku dzięki autentyczności, jakości i regionalnemu charakterowi oferowanych usług.
18 maja 2026 r. w Dworze Lebelta, Zgniłe Błoto 35, Aleksandrów Łódzki w godz. 9:00–15:00 (rejestracja od 8:30) odbędzie sie spotkanie, do udziału w którym zapraszamy:
- przedstawicieli branży HoReCa (restauratorów, hotelarzy, firmy cateringowe, szefów kuchni, managerów gastronomii),
- lokalnych producentów żywności,
- właścicieli sklepów i punktów sprzedaży zainteresowanych wprowadzeniem do swojej oferty produktów regionalnych.
Program wydarzenia został zaprojektowany tak, aby łączyć inspirację kulinarną z realnymi możliwościami biznesowymi. Spotkanie obejmuje część ekspercką, podczas której uczestnicy poznają praktyczne aspekty współpracy z lokalnymi producentami oraz aktualne trendy w gastronomii. W dalszej części zaplanowano prezentacje producentów regionalnych, umożliwiające bezpośrednie zapoznanie się z ich ofertą i potencjałem współpracy, a także panel dyskusyjny sprzyjający wymianie doświadczeń. Nie zabraknie również wyjątkowego elementu kulinarnego – autorskiego menu degustacyjnego przygotowanego na bazie produktów regionalnych, wzbogaconego o food & wine pairing. Każdy uczestnik będzie miał możliwość skosztowania wielodaniowego menu degustacyjnego, prezentującego potencjał lokalnych produktów w nowoczesnej gastronomii. Całość wydarzenia zakończy sesja networkingowa, która stworzy przestrzeń do indywidualnych rozmów, nawiązywania kontaktów i budowania długofalowych relacji biznesowych.
To wydarzenie to nie tylko spotkanie – to realna szansa na nawiązanie współpracy handlowej pomiędzy lokalnymi producentami, a gastronomią z Państwa obszaru.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Ze względu na kameralny charakter spotkania liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zgłaszania się zainteresowanych.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz:
https://elodzkie.pl/formularz/formularz-zgloszenia-udzialu-w-spotkaniu-branzowym-pn-lodzkie-na-talerzu-kulinarny-most-od-rozmowy-do-biznesu-spotkania-branzy-horeca-z-lokalnymi-producentami

