“Cudze chwalicie swego nie znacie”

“Cudze chwalicie swego nie znacie”

Wszystko co najlepsze posiada Gmina Poddębice zaprezentowano podczas imprezy „Cudze chwalicie swego nie znacie”.

– Walory kulinarne, artystyczne, sportowe, a także atrakcje turystyczne m. in. w postaci zrewitalizowanego pałacu i parku, pijalni wód termalnych, basenów termalnych, Centrum Turystyki i Rekreacji to jest to, czym możemy się pochwalić – podkreśla Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.

W trakcie imprezy, którą zorganizowano dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, na scenie wystąpiły zespoły ludowe z Bałdrzychowa i Góry Bałdrzychowskiej, Orkiestra Dęta Poddębice, wokaliści Poddębickiego Domu Kultury i Sportu oraz mażoretki Dalia. Na zakończenie odbył się koncert Michała Szpaka z zespołem.

Stowarzyszenia z Bałdrzychowa, Chrop, Góry Bałdrzychowskiej, Niewiesza i Sworawy w ramach konkursu „Poddębickie danie z ryb 2018” wykonały potrawy regionalne,  a na wielkiej patelni Mariusz Szwed znany z programu MasterChef przygotował gulasz rybny.

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta bawili się na dmuchanym placu zabaw oraz z Teatrem Kubika.

– „Cudze chwalicie swego nie znacie” było doskonałą okazją do podziękowania za podjęte działania na rzecz Gminy: sołtysom, strażakom OSP, organizacjom pozarządowym, a także wręczenia „Poddębiczanek 2018”, które w tym roku trafiły do Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Członka Zarządu WŁ Jolanty Zięby-Gzik – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Burmistrz Poddębic przekazał statuetkę obecnej na uroczystości Pani Jolancie Ziębie-Gzik. Marszałek Witold Stępień otrzyma ją na uroczystej sesji.

– „Poddębiczanka 2018” jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, za które serdecznie dziękuję. Jednak gdyby nie aktywność i skuteczność poddębickiego samorządu oraz współpraca z Zarządem Województwa, to nic nie udało by się zrobić dla regionu – uważa Członek Zarządu WŁ Jolanta Zięba-Gzik.