50 lat Spółdzielni Mieszkaniowej

50 lat Spółdzielni Mieszkaniowej

Poddębicka spółdzielnia mieszkaniowa liczy 50 lat. W obchodach jubileuszu, podczas którego podsumowano jej działalność, uczestniczyli szefowie i członkowie spółdzielni, mieszkańcy, przedstawiciele instytucji współpracujących, samorządowcy.

Jak podkreślił Prezes Sławomir Gławęda Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lokatorsko-Własnościowa” w Poddębicach zajmuje w naszym mieście znaczące miejsce. W 38 budynkach mieszkalnych zamieszkuje około 4 tysięcy mieszkańców, czyli prawie połowa ludności miasta. Swym zasięgiem spółdzielnia obejmuje trzy osiedla: Północ, 500-Lecia i Łęczycka.

– Działacze sukcesywnie zabiegają o rozwój spółdzielni i mogą pochwalić się projektami, które zakończyły się sukcesem. Do takich należy nowatorski projekt modernizacji systemu grzewczego na osiedlu „Północ”, „500-Lecia” i „Łęczycka”. Działalność spółdzielni koncentruje się również na remontach, zachowaniu estetyki otoczenia budynków mieszkalnych. Przy współpracy z poddębickim samorządem przebudowane zostały ciągi pieszo-jezdne, drogi i chodniki oraz place zabaw – wymienia Prezes Sławomir Gławęda.

Dobra współpraca poddębickiej spółdzielni z samorządem przynosi efekty. – Wspólnie wykonane zadania potwierdzają, że współpraca popłaca. W pojedynkę niewiele można zdziałać. Zarządowi  Spółdzielni i Radzie Nadzorczej życzę dalszych sukcesów – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Podczas obchodów jubileuszu inwestycje Spółdzielni Mieszkaniowej „Lokatorsko-Własnościowej” w Poddębicach spotkały się z uznaniem spółdzielców z regionu.
– Kiedyś to nasze działania były obserwowane przez sąsiadów, a dziś poddębicka spółdzielnia jest wzorem. Poza zamontowanymi na dachach budynków mieszkalnych solarami, do ogrzewania lokali wykorzystywana jest woda termalna z miejscowego odwiertu – mówi Ryszard Pelc, były Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Aleksandrowie Łódzkim.

Budynek Spółdzielni Mieszkaniowej w Poddębicach