Bałdrzychów i Ryki w tanecznym rytmie

Bałdrzychów i Ryki w tanecznym rytmie

W Wiejskim Centrum Kultury w Bałdrzychowie odbył się koncert, kończący zadanie „Warsztaty tańca ludowego dla zespołu Bałdrzychowianie z udziałem Zespołu Tańca Ludowego w Rykach”.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały tańce narodowe, lubelskie, łowickie, ryckie i podlaskie.

– Dzięki wsparciu środków będących w dyspozycji LGD „Podkowa” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, mogliśmy zrealizować projekt, którego głównym celem była wymiana doświadczeń, ale także możliwość poznania kultury regionu lubelskiego, podlaskiego i sieradzkiego – informuje Mariola Stawiszyńska prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bałdrzychowa.

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu członkowie bałdrzychowskiego stowarzyszenia gościli na warsztatach tanecznych w Rykach. Teraz rykowanie przyjechali z wizytą do Gminy Poddębice.

– Trzeba przyznać, że oba zespoły zaprezentowały się w iście olimpijskim stylu. Taniec to nie tylko wyrażanie emocji, ale również poprawa kondycji, a może i sposób na pokonanie wirusa – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

– Poddębicki samorząd zainwestował w Bałdrzychów ogromne pieniądze. Wybudowane zostało Wiejskie Centrum Kultury, a w  ostatnim czasie udało się przeprowadzić modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej i odnowić drogę w tej miejscowości. Gmina inwestuje w infrastrukturę, a mieszkańcy w kapitał ludzki. Bałdrzychów jest doskonałym przykładem postępu cywilizacyjnego – dodaje Burmistrz.