Bitwa Regionów, Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów

Bitwa Regionów, Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów

Poddębice znalazły się na liście 5 miejscowości w województwie łódzkim, w których organizowane są wydarzenia regionalne w ramach I etapu konkursu kulinarnego Bitwa Regionów dla Kół Gospodyń Wiejskich.
6 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w Ogrodzie Zmysłów w Poddębicach rywalizować będą koła z powiatu poddębickiego, łęczyckiego oraz zduńskowolskiego. Konkurs „Bitwa Regionów” na terenie Ogrodu Zmysłów w Poddębicach połączony jest z wieloma atrakcjami i każdy znajdzie coś dla siebie!

Harmonogram wydarzenia:
13:00 – rozpoczęcie konkursu “Bitwa Regionów”
16:30 – część artystyczna:
– występ Zespołu Mażoretek “Dalia”
– występ wychowanków PDKiS
– plac zabaw dla dzieci (dmuchańce i animacje dla dzieci)
– zwiedzanie Pałacu Grudzińskich oraz Teatru Integracji – Pijalni Wód Termalnych
– popcorn/wata cukrowa.
17:00 – finał konkursu “Bitwa Regionów”
18:00 – podsumowanie projektu “Poddębicki Senior w akcji…” oraz koncert “Wspomnienia Anny Jantar” w wykonaniu Aleksandry Kalczyńskiej wraz z zespołem.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich. Wstęp wolny. Zapraszamy!

A już jutro 28 czerwca o godz. 15 na placu koncertowym (pomiędzy Ogrodem Zmysłów, a Termami Poddębice) odbędzie się Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edziem.
Z ulubieńcem dzieci z kanału Youtube będzie można się spotkać, przytulić, poprosić o autograf. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Ponadto na najmłodszych będą czekać: strefa zamków dmuchanych, zabawy i konkursy z nagrodami, kolorowe smakołyki, tysiące baniek mydlanych o najróżniejszych kolorach i kształtach, możliwość puszczania własnych unikalnych baniek mydlanych, koncert gwiazdy Smoka Edzia.

Od godz. 17:30 najbardziej kolorowa impreza w mieście, czy Dzień Kolorów. Czekają na was trzy wyrzuty proszków holi. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

Zapowiedź Bitwy Regionów i koncertu “Wspomnienia Anny Jantar”

Dzień Baniek Mydlanych i Dzień Kolorów