Blisko 2 miliony złotych na rozwój Mrowicznej

Blisko 2 miliony złotych na rozwój Mrowicznej

W najbliższych miesiącach zmieni się wizerunek Mrowicznej. W miejscowości powstanie jezdnia asfaltowa i przebudowana zostanie świetlica wiejska.

Burmistrz Piotr Sęczkowski podpisał umowę z firmą PRD na realizację inwestycji drogowej we wsi. Na długości dwóch kilometrów pojawi się nowa nawierzchnia, wykonane będą pobocza oraz zjazdy do posesji. Koszt przedsięwzięcia to 1,8 mln zł.

– Wybudowane przez samorząd w poprzednich latach drogi w Tarnowej, Golicach, Małym i Sworawie tworzą sieć, do której wkrótce dołączy odcinek w Mrowicznej – wyjaśnia Piotr Sęczkowski.

Jak podkreśla Burmistrz region ten jest rozwojowy i chętnie odwiedzany przez gości z racji znajdującego się w Golicach zrewitalizowanego pałacu oraz gospodarstw agroturystycznych.

Powstanie drogi to nie jedyna inwestycja, jaka czeka mieszkańców Mrowicznej. Obecnie w tej miejscowości trwa budowa linii kablowej średniego napięcia, której inwestorem jest PGE Dystrybucja S.A.

Natomiast dzięki wsparciu funduszy unijnych możliwa stanie się wymiana dachu remizy OSP, w której znajduje się świetlica wiejska.

– Mieszkańcy Mrowicznej nie mogą doczekać się zaplanowanych zadań. Od lat zabiegali o nawierzchnię asfaltową i to wreszcie się finalizuje. Poza nową drogą zyskają też odnowioną świetlicę wiejską – mówi Bogumił Jóźwiak, gminny radny.

W ramach prac przewidziano pokrycie dachu blachą oraz jego ocieplenie wraz z wykonaniem oświetlenia i wymianą instalacji elektrycznej. Całość w kwocie 62 tys. zł zostanie sfinansowana ze środków pozostających w dyspozycji Lokalnej Grupy Działania „Podkowa”.

Po wykonaniu nowego dachu mieszkańcy we własnym zakresie przeprowadzą remont ścian wewnątrz świetlicy. To ważne, bo  budynek jest miejscem spotkań mieszkańców, a także organizacji uroczystości okolicznościowych.

– Mimo trudności związanych z inflacją i powszechną drożyzną nasz samorząd ma ambitne plany i może jeszcze w tym roku zaskoczymy kolejnymi inwestycjami drogowymi – dodaje Burmistrz Poddębic.

Na zdjęciach: Podpisanie umowy na budowę drogi w Mrowicznej oraz droga, która zostanie utwardzona