Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice nagrodzone przez architektów!

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice nagrodzone przez architektów!

Kompleks geotermalny w Poddębicach zajął I miejsce w Konkursie Architektonicznym.

Autorzy projektu „Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice” Piotr Dominiczak oraz Mariusz Szczuraszek otrzymali Nagrodę Starosty Ostrowskiego.

Kapituła złożona z przedstawicieli Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów oceniła poddębicki kompleks geotermalny jako ciekawy, multifunkcyjny budynek o nowoczesnej bryle i formie architektonicznej. Projekt oprócz głównych założeń realizuje szereg detali architektonicznych i małej architektury, pozytywnie wpływa na całokształt otoczenia. Ażurowy detal, kolor, miękka linia w połączeniu z kanciastą ramą i szkłem w swojej nowoczesności mają magiczny pierwiastek czegoś starego. Obiekt jest bardzo ciekawy architektonicznie, dobrze wpisuje się w teren, a jego forma odzwierciedla funkcję.

Odbierając nagrodę architekt Piotr Dominiczak podkreślił, że cieszy się, iż zostały dostrzeżone walory estetyczne zaprojektowanego budynku.

– To bardzo miła niespodzianka, że projekt naszego kompleksu okazał się zwycięski w konkursie architektów. Obiekt powstał właściwie dwa lata temu, ale przez covid uruchamialiśmy go dopiero w tym roku. Bazuje na wodzie termalnej, liczącej 27 tysięcy lat i wydobywanej z głębokości ponad 2 kilometrów – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Co oferuje Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice?

Siedem basenów o łącznej powierzchni lustra wody 2300 m.kw. To baseny zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w tym olimpijski o długości 50 metrów oraz dla dzieci z kaskadami, armatkami wodnymi, zjeżdżalniami. We wszystkich jest woda termalna o temperaturze od 30 do 38 stopni. Z myślą o seniorach, jak i osobach niepełnosprawnych gotowy jest specjalny basen ścian wodnych, do którego można wjechać na przystosowanych do tego wózkach dla osób z niepełnosprawnościami. Nie brakuje atrakcji w postaci dzikiej rzeki, groty sztucznej fali i groty z masażami, gejzerów, leżanek rurowych z masażem powietrznym. Termy to także strefa saun (sucha, parowa, infrared), pomieszczenia haloterapii, groty solnej, część rehabilitacji z salami do zajęć ruchowych, masażu i gabinetów lekarskich. Kompleks ma zapewnić wypoczynek w komfortowych warunkach, relaks i zabawę w rodzinnej atmosferze. Obiekt nastawiony nie tylko na rozrywkę, ale i zdrowie, ponieważ planowane są m.in. turnusy rehabilitacyjne wykorzystujące dobroczynne działanie wód termalnych połączone z leczniczymi borowinami.

Na 1 zdjęciu od lewej: Starosta Ostrowski Paweł Rajski, architekt Piotr Dominiczak, architekt Mariusz Szczuraszek i Burmistrz Piotr Sęczkowski.