Dni Otwarte Funduszy Europejskiej za nami!

Dni Otwarte Funduszy Europejskiej za nami!

Rewitalizacja centrum miasta, powstanie Pijalni Wód Termalnych, rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego, nowe drogi, inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, budowa Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie to tylko kilka gminnych inwestycji, które zostały przeprowadzone przy wsparciu środków unijnych. Z funduszy europejskich skorzystało także wiele innych podmiotów działających na terenie naszej Gminy. O efektach tego, jak środki z UE zmieniły region można było przekonać się podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się w Poddębicach.

– Dzięki pomocy z Unii pomysły i inicjatywy mieszkańców zostały zrealizowane. Dziś podsumowujemy te osiągnięcia – mówi Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

W trakcie pikniku w Poddębicach gwiazdą były zespoły Wanda i Banda oraz Dżem. Występ artystów poprzedzili miejscowi wykonawcy: przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola w Poddębicach, grupy taneczne: Słoneczka, Flesz, Szyk, Orkiestra Dęta Poddębice, mażoretki Dalia, wokaliści Poddębickiego Domu Kultury i Sportu. Na scenie zaprezentowali się również unijni beneficjenci – gminni samorządowcy, druhowie OSP Sworawa, Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa, NZOZ Moż-Med, Niepubliczne Tęczowe Przedszkole w Poddębicach.

– Było energetycznie, unijnie i sportowo. Młodzi poddębiczanie zagrali w siatkówkę z mistrzami Polski zawodnikami Skry Bełchatów, poznali świat zagadek w Unijnym Wehikule Przygód – wymienia Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik.

– Wiele przedsięwzięć nie powstałoby, gdyby nie fundusze unijne. Inwestycje jakie przeprowadziła Gmina przy wsparciu środków europejskich kosztowały ponad 150 mln zł. Chcąc zapłacić za nie z gminnego budżetu potrzebowalibyśmy wielu lat. Dziękuję Zarządowi Województwa Łódzkiego za wsparcie oraz wyróżnienie i zorganizowanie w Poddębicach Dni Otwartych – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.