Kompleks siedmiu basenów wewnętrznych i zewnętrznych czynny jest codziennie w godz. 10-22. Do dyspozycji jest jedyny w Polsce zasilany wodą termalną basen olimpijski o długości 50 metrów. Cały obiekt nie tylko jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ale posiada elementy służące leczeniu schorzeń. Przygotowany został specjalny basen ścian wodnych, do którego można wjechać na wózkach dla osób z niepełnosprawnościami. Baseny wyposażono w pochylnie, które umożliwiają swobodne wejście do wody. Są groty sztucznej fali i groty z masażami, gejzery, leżanki rurowe z masażem powietrznym. W nieckach dla dzieci znajdują się kaskady, armatki wodne, zjeżdżalnie. Temperatura wody sięga od 30 do 38 stopni. Termy to też strefa saun (sucha, parowa, infrared), pomieszczenia haloterapii, groty solnej, część rehabilitacji z salami do zajęć ruchowych, masażu i gabinetami lekarskimi. W oddanym do użytku kompleksie można się relaksować i wracać do zdrowia.
– „Po zdrowie do Poddębic, bo tutaj biją gorące źródła” to nasze hasło, które nie jest przypadkowe. Poddębicka woda termalna liczy 27 tysięcy lat i ma charakter wodorowęglanowo-sodowo-krzemionkowo-wapniowy – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.
Jak dodaje włodarz Miasta Gorących Źródeł woda w połączeniu z borowinami zlokalizowanymi na terenie Gminy, może być wykorzystywana do kąpieli i zabiegów leczniczych.
– Chcemy wykorzystywać walory wody termalnej w jak najszerszym zakresie. Woda już ma zastosowanie w produkcji kosmetyków. Współpracujemy z firmą Biogened, której badania potwierdzają, że poddębicka woda korzystnie wpływa na skórę. Prowadzone będą kolejne badania – zapowiada Burmistrz.
Nie od dziś wiadomo, że kąpiele w źródłach termalnych są prozdrowotne, a także stanowią doskonały sposób na relaks oraz regenerację. Kąpiel w poddębickiej wodzie jest korzystna dla organizmu bez względu na wiek. Woda poprawia krążenie, odpręża, zmniejsza bolesność mięśni i stawów. Wpływa korzystnie na poprawę układu nerwowego. Szczególne rezultaty zdrowotne można uzyskać w leczeniu rehabilitacyjnym (po urazach ortopedycznych) i neurologicznym (w występujących przykurczach mięśniowych).
Poddębice to jedyna Gmina, na terenie której obok term funkcjonuje prywatne Zoo Borysew. W Mieście Gorących Źródeł znajduje się także Ogród Zmysłów z zabytkowym renesansowym pałacem oraz Pijalnia Wód Termalnych, gdzie można napić się wody wydobywanej z głębokości 2101 m.