Droga połączy hale produkcyjne

Droga połączy hale produkcyjne

Pomiędzy dwoma halami produkcyjnymi Zakładu Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych „Narzędziownia” Sp. z o. o. w Feliksowie powstanie nowa droga.

Umowę na budowę nawierzchni asfaltowej w tym miejscu Burmistrz Piotr Sęczkowski podpisał z wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A. w Poddębicach.

– Z niecierpliwością czekamy na drogę, łączącą nasze dwie hale, w których odbywa się produkcja – mówi Dariusz Rosa, Dyrektor ds. Inwestycji i Nowych Uruchomień ZWUP.

Zajmująca się wytwarzaniem kadzi do transformatorów jednofazowych oraz obróbką elementów na maszynach sterowanych numerycznie  „Narzędziownia” swą działalność w Feliksowie rozpoczęła w 2015 roku. Radni Rady Miejskiej w Poddębicach wprowadzili zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu firma mogła się rozbudować.  W bieżącym roku uruchomiony został drugi budynek spółki, w którym obok hali produkcyjnej znajdują się pomieszczenia biurowe oraz magazyny. Fabryka po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej ma zatrudniać około 300 osób. Naturalne jest więc, że do powstałego zakładu pracownicy muszą mieć jak dotrzeć.

– Budowa tej drogi cieszy z dwóch względów. Każdy nowy asfalt poprawia infrastrukturę dla mieszkańców, a tu dodatkowo jest dojazd do fabryki. Dochodzą więc miejsca pracy oraz podatki do budżetu Gminy – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Jezdnia pomiędzy dwoma halami ma być gotowa na koniec czerwca br. Jej budowa będzie kosztować 0,6 mln zł.

W ramach inwestycji poza asfaltem przewidziano także budowę skrzyżowania z drogą powiatową, wykonanie poboczy, zjazdów, a także nowe oznakowanie.

Planowany do realizacji odcinek w Feliksowie jest kolejnym przedsięwzięciem w infrastrukturę drogową w tej kadencji po budowie dróg: Golice-Nowa Wieś, Lipnica-Balin-Dominikowice, Łężki-Byczyna, Mrowiczna-Tarnowa, Józefów, Podgórcze-Nowa Wieś, Góra Bałdrzychowska Kolonia, Antoninów, ul. Miła i ul. Zielona w Poddębicach.