Drogi w budowie Młynarska i Góra Bałdrzychowska na finiszu

Drogi w budowie Młynarska i Góra Bałdrzychowska na finiszu

Dobra aura sprzyja realizacji gminnych inwestycji. Na ul. Młynarskiej pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Podobne prace rozpoczęły się w PGR Góra Bałdrzychowska.

– To kolejne przedsięwzięcia w infrastrukturę, które w tym roku prowadzi nasz samorząd. Do tej pory zakończyliśmy zadania na odcinkach: Małe-Golice, Panaszew-Tumusin-Leokadiew, w Zagórzycach oraz na ul. Targowej. W trakcie są też prace przy ul. Klonowej, Sosnowej i Brzozowej – przypomina Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Jezdnia na ul. Młynarskiej pojawiła się na długości blisko kilometra. Ponadto w ramach zadania kosztującego 1,2 mln zł przewidziano budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, chodników, oświetlenia ulicznego i wjazdów do posesji. Wykonawcą jest konsorcjum Eveco i Ekoinżbud.

Trakt, jaki zostanie wybudowany znajduje się w sąsiedztwie deptaku nad Nerem, z którego korzysta wielu rowerzystów oraz spacerowiczów.

– Liczymy na to, że po powstaniu asfaltu na ul. Młynarskiej, okolica ta ożywi się jeszcze bardziej. Sam Ner nie przypomina już ścieku, którym był kilkanaście lat temu – dodaje Burmistrz.

Nowej drogi i oświetlenia doczekają się mieszkający w obrębie PGR Góra Bałdrzychowska. Rozpoczęły się prace w tym miejscu warte blisko 270 tys. zł. Inwestycję wspierają fundusze zewnętrzne z KOWR. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.