Dzień Dziecka na wesoło i kolorowo

Dzień Dziecka na wesoło i kolorowo

Piękna pogoda sprawiła, że maluchy wspólnie z rodzicami licznie uczestniczyli w uroczystościach z okazji Dnia Dziecka przygotowanych na terenie naszej Gminy, a organizatorzy cieszyli się z frekwencji.

W sobotnie popołudnie poddębicki park stał się w „Kolorowym Ogrodem”, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Nie brakowało uczestników gry terenowej, czy oglądających spektakl Teatru Kubika. Wielką frajdę sprawiały dmuchańce, do których ustawiały się długie kolejki. Ponadto najmłodsi mogli m.in. spróbować chodzenia na chodakach, czy nauczyć się wiązać węzły żeglarskie. Powodzeniem cieszyło się malowanie buzi, puszczanie baniek mydlanych, modelowanie baloników. Zapewniona była też wata cukrowa i popcorn. Wszystkie atrakcje były darmowe, ponieważ projekt „Kolorowy Ogród” otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Imprezie towarzyszył organizowany przez Fundację Obudzić Zmysły „V Bieg Bez Barier”, w którym trasę wyznaczoną po terenie parku najpierw pokonywały przedszkolaki, a potem ich starsi koledzy ze szkół podstawowych i gimnazjum. Wieczorem na zakończenie ponad 150 sportowców pokonało 10-kilometrowy odcinek, biegnący przez miasto i gminę.

– Tegoroczna edycja imprezy była jubileuszowa. Cieszy nas, że po raz piąty dopisali uczestnicy, którzy pokazali, że nie ma dla nich żadnych barier zarówno w życiu, jak i sporcie – mówi Prezes Fundacji „Obudzić Zmysły” Aleksandra Olejnik.

Zwycięzcą biegu głównego okazał się Adam Łukasik z Grodzka Team. Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Zagdańska z Vera Running Team.

Nagrodzona została też najlepsza trójka kobiet i mężczyzn – mieszkańców Gminy Poddębice, a także drużynowo: Klub Zdyszani.pl, zespół JTI Polska i uczniowie LO Poddębice.

– Nie sposób się nie cieszyć, gdy widzi się tętniący życiem, pełen ludzi park. O to właśnie chodzi, by w zrewitalizowanym miejscu móc się zrelaksować i miło spędzić czas. To był naprawdę udany Dzień Dziecka – mówi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.

Radośnie i kolorowo Dzień Dziecka świętowano też w Klementowie. Liczne atrakcje przyciągnęły wielu maluchów. Były przejażdżki bryczką, występy uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niemysłowie, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, dmuchańce, bańki mydlane i malowanie twarzy, słodki poczęstunek.