Filmowy i biegowy piątek w Ogrodzie Zmysłów

Filmowy i biegowy piątek w Ogrodzie Zmysłów

Ciekawie zapowiada się wakacyjny piątkowy wieczór 21 sierpnia br. w poddębickim Ogrodzie Zmysłów.

Nasze miasto jako jedno z dziesięciu w województwie łódzkim gości seans filmowy w ramach „Kina Plenerowego 75 lat Łodzi Filmowej”.
Projekt ten związany jest z przypadającym w tym roku jubileuszem utworzenia powojennego przemysłu oraz szkolnictwa filmowego w Łodzi i ma na celu przeprowadzenie plenerowych wybitnych dzieł Szkoły Filmowej, Wytwórni Filmów Oświatowych, a także studia animacji Se-ma-for.

W Ogrodzie Zmysłów w Poddębicach na godz. 21.00 zaplanowano projekcję filmu „Pomiędzy słowami” z 2017 roku w reżyserii Urszuli Antoniak, z elektryzującym duetem Chyra- Gierszał. Produkcja została nagrodzona m. in. dwoma Złotymi Lwami – za najlepszy dźwięk i zdjęcia. Wstęp wolny.

Bezpłatny jest również udział w sportowym wydarzeniu, które po seansie filmowym około godz. 22.30 odbędzie się w Ogrodzie Zmysłów.
Klub Biegacza Zdyszani.pl przy współpracy z BiegiTowarzyskie.pl i Burmistrzem Poddębic organizuje Nocną Olimpiadę Biegową.
– Nocne bieganie w nieziemsko oświetlonym parku pozwala na wspaniałe doznania. Do pokonania jest pięć pętli kilometrowych, a za pokonanie każdej z nich otrzymujemy jedno kółko olimpijskie. Aby łatwo było poznać biegacza, każdy uczestnik otrzyma świecące sznurowadła na baterie, a na mecie niesamowity medal dedykowany na tę okoliczność. Jak w każdym naszym biegu można biec lub spacerować. Nie liczy się czas, lecz tylko uśmiech, zabawa i dobre towarzystwo – podkreślają członkowie Klubu Zdyszani.pl

Są jeszcze wolne miejsca w biegu. Zgłoszenia można kierować na adres mailowy: biegitowarzystkie@gmail.com
Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, wiek i numer telefonu; dla osób niepełnoletnich również kontakt z rodzicem.