Gmina wybuduje drogę termalną

Gmina wybuduje drogę termalną

Burmistrz Piotr Sęczkowski podpisał umowę na powstanie traktu w Kolonii Byczyna. Droga, zwana termalną, prowadzi do terenów inwestycyjnych, biegnie od ul. Mickiewicza do poddębickiej Geotermii.

Jak informuje włodarz Miasta Gorących Źródeł ma to być droga o podwyższonym standardzie, posiadająca nawierzchnię z kostki granitowej. Wzdłuż niej pojawi się chodnik, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie ledowe. W ramach gminnej inwestycji zaplanowano też rozbudowę kanalizacji odwadniającej drogę, przebudowę sieci energetycznej średniego napięcia, wykonanie wjazdów do posesji oraz oznakowania poziomego i pionowego. To wszystko ma być gotowe do końca listopada br. Zadanie przeprowadzi firma M. K. Stella.

– Droga ta łączy się również z deptakiem nad Nerem w stronę parku. Wiążę z jej budową duże oczekiwania – podkreśla Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Za wykonanie przedsięwzięcia poddębicki samorząd zapłaci 2,6 mln zł. Warto dodać, że zadanie otrzymało wsparcie od Zarządu Województwa Łódzkiego na poziomie 85%.

W Gminie trwa duży proces inwestycyjny i obecnie prowadzone są prace na czterech odcinkach: ul. Targowej, Klonowej, Sosnowej i Brzozowej, Leokadiew-Tumusin-Panaszew, a także Golice-Małe.

– Nowych dróg nigdy nie jest dość. Dziś przetargi są niczym sinusoida. Ceny raz są wysokie, a za chwilę spadają.  Oszczędności, jakie powstały chcemy przeznaczyć na kolejne inwestycje. Jeśli Województwo będzie budować obwodnicę Pragi, to jesteśmy w stanie dołożyć do tego zadania 1,5 mln zł – mówi Piotr Sęczkowski.

Przypomnieć należy, że kilka lat temu Gmina przeprowadziła wartą ponad 20 mln zł rewitalizację centrum miasta, podczas której zmodernizowanych zostało wiele ulic.

– Nie waham się powiedzieć, że po zakończeniu inwestycji na ul. Targowej i Kolonii Byczyna-termalnej oraz wyburzeniu szpecącego handlowca, Poddębice będą jednym z najładniejszych miast w województwie – dodaje Burmistrz.