Gmina wybuduje kolejne drogi w mieście

Gmina wybuduje kolejne drogi w mieście

Gmina Poddębice zawarła umowę na budowę ulic: Brzozowej, Sosnowej i Klonowej. To kolejny w ciągu tygodnia dokument podpisany na realizację inwestycji w infrastrukturę drogową Miasta Gorących Źródeł.

Kilka dni temu Burmistrz Piotr Sęczkowski parafował umowę na przebudowę ul. Targowej. Tym razem na powstanie trzech ulic w północnej części Poddębic dokumenty podpisał jego Zastępca Paweł Plewiński. Wykonawcą obu zadań jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.

– W obrębie ulic: Brzozowej, Sosnowej i Klonowej istnieje osiedle domków jednorodzinnych, które rozrasta się z każdym rokiem, a mieszkańcy z niecierpliwością czekają na odpowiednią infrastrukturę – mówi Zastępca Burmistrza.

Dzięki dofinansowaniu na poziomie 60% z Funduszu Dróg Samorządowych, poddębicki samorząd przeprowadzi przedsięwzięcie polegające na budowie nawierzchni asfaltowej, chodników, wjazdów do posesji, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej. Do wykonania przewidziane są również oznakowanie pionowe i poziome, a także wyniesione przejście dla pieszych oraz aktywne przejście dla pieszych.

Gmina zapłaci za tę inwestycję 3,5 mln zł, a poddębiczanie będą mogli korzystać z nowej infrastruktury za niecałe dwa lata.

– Mam nadzieję, że to nie ostatnie dobre wieści. Jesteśmy w trakcie postępowania przetargowego na rozbudowę 3,5 kilometrowego odcinka od Tumusina do Panaszewa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mieszkańcy w 2021 roku będą cieszyć się z nowej drogi – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.