IX Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP

IX Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP

Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi wraz z Hufcem Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zorganizowała IX Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP pod hasłem „Na szlaku miejsc pamięci ofiar II Wojny Światowej 1939-1945”.

W rajdzie rowerowym długości około 30 km wzięło udział 333 rowerzystów, w tym 48 podopiecznych Hufców Pracy województwa łódzkiego. Uczestnikami rajdu byli: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Łasku, Zduńskiej Woli, Sędziejowicach, Poddębicach, podopieczni Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli, Hufca Pracy 5-6 w Łodzi, Hufca Pracy 5-3 w Łodzi, młodzież gimnazjalna ze Zduńskiej Woli, Karsznic i Poddębic, Pracownicy Nadleśnictwa Kolumna, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zduńskiej Woli, oraz osoby indywidualne, a wśród nich Prezes Stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa” Andrzej Syska.

Rajd rozpoczął się przy Muzeum Domu Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbe – Patrona Miasta. Zakończenie rajdu rowerowego odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Na Wyspie” w Młodawinie Górnym.

Miłym akcentem było wręczenie pucharu Komendantowi Hufca Pracy Romualdowi Krystyniakowi przez Zenona Kowalskiego – Przewodniczącego Rady Powiatowej Izby Rolniczej województwa łódzkiego w Zduńskiej Woli za rozbudzanie i pielęgnowanie uczuć patriotycznych w młodzieży oraz za ogrom pracy wkładanej corocznie w organizację tak dużej imprezy.

– Należy podkreślić, że nie odbyłoby się to przedsięwzięcie z takim rozmachem i na tak wysoką skalę, gdyby nie wsparcie rzeczowe i finansowe sponsorów – przyjaciół OHP.  Celem rajdu było oddanie hołdu bohaterom i ofiarom II wojny światowej, przypomnienie o wielkim poświęceniu społeczeństwa polskiego, które złożyło najwyższą ofiarę na ołtarzu Ojczyzny. Oprócz akcentów patriotycznych młodzież miała możliwość poznania walorów turystyczno-krajoznawczych – podkreśla Komendant Hufca Pracy Romuald Krystyniak.