Kto dostanie “Poddębiczankę 2016”?

Kto dostanie “Poddębiczankę 2016”?

Znane są firmy, które rywalizują o “Poddębiczankę 2016”. Do gminy wpłynęło 26 zgłoszeń.

Nagrody Gospodarcze Burmistrza Poddębic przyznane zostaną w sześciu kategoriach: Innowacyjna Firma, Inwestycja Roku, Firma Roku, Młody Przedsiębiorca, Obecność na Rynku Globalnym, Przedsiębiorca Społecznik.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na uroczystej gali w najbliższą sobotę. Gościem specjalnym będzie aktor Cezary Żak – serialowy wójt Wilkowyj.

– Zeszły rok był udany dla przedsiębiorczości, dlatego postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego Gminy, budują jej pozytywny wizerunek oraz “tworzą PKB” naszego regionu. Uhonorowane zostaną podmioty gospodarcze od wielu lat, jak i nowe firmy – wyjaśnia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W 2016 roku swoje inwestycje w Gminie Poddębice rozpoczęło kilka firm. W Feliksowie pojawił się nowy oddział Zakładu Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych “Narzędziownia” Sp. z o. o., który specjalizuje się w produkcji elementów i kadzi do transformatorów rozdzielczych oraz w obróbce metali. W trakcie jest budowa drugiej hali produkcyjnej.
W Piotrowie pojawiła się firma “Sadeko”, zajmująca się projektowaniem, budową, a także serwisowaniem oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysłowych. W Poddębicach nową siedzibę uruchomił znany w branży logistycznej MP-Trans. Inwestuje też zakład przemysłu pończoszniczego “Sandra”, który stawia halę magazynowo-produkcyjną. W Łężkach rozbudowuje się “Zolux” – dystrybutor produktów dla zwierząt.

– Rozwój przedsiębiorczości to dla mieszkańców zapowiedź dodatkowych miejsc pracy. Dla samorządu z kolei to wzrost w budżecie z tytułu wpływającego podatku od dochodów przedsiębiorstw (CIT) i podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) – dodaje Burmistrz Sęczkowski.

Lista nominowanych:

– kategoria Innowacyjna Firma: Poddębickie Centrum Zdrowia Sp. z o. o., Geotermia Poddębice Sp. z o. o., Zoo Safari Borysew, NZOZ Moż-Med Sp. jawna, , A. Z. Hynasińscy Sp. jawna;

– kategoria Inwestycja Roku: Zakład Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych “Narzędziownia” Sp. z o. o., “Zolux” Sp. z o. o., “Sandra” Sp. z o. o., PPHU “Sadeko” Mirosław Nowak;

– kategoria Firma Roku: Przedsiębiorstwo Inżynierii i Melioracji “Ekomel” S.A., “Markbud” Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Poddębicach, PPH “Hers”, “Sandra” Sp. z o.o.;

– kategoria Młody Przedsiębiorca: “MP-Trans Maciej Pełka”, “Obian” Sp. z o. o.;

– kategoria Obecność na Rynku Globalnym: Japan Tobacco International Polska Sp. z o. o., Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o. o.;

– kategoria Przedsiębiorca Społecznik: “Kar-Mat Andrzej Krajewski”, Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Stanisław Katusza, “Proksyma” Mariusz Gapiński, Salon Meblowy “Domex” Leonarda i Marek Prażmowscy, Andrzej Burski Sp. jawna Handel Opałem, Bank Spółdzielczy w Poddębicach, “Barbaroza” Robert Śpiączka, Instalatorstwo Elektryczne Jarosław Gołygowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Poddębicach.

 Statuetka "Poddębiczanki 2016"

Statuetka “Poddębiczanki 2016”