Maraton zumby

Maraton zumby

Prawie sto osób poświęciło ciepłe kwietniowe południe 3-letniemu Julkowi Komajdzie, który od kilkunastu miesięcy walczy z nowotworem. Mieszkańcy powiatu poddębickiego, Turku, Aleksandrowa i Łęczycy uczestniczyli w Charytatywnym Maratonie Zumby w Poddębicach.

Tegoroczny Maraton prowadziło aż pięć certyfikowanych instruktorek zumby: Ilona Jewczak-Skórka, Lidia Cieślikowska, Katarzyna Kamińska, Ewa Krowiak i Miłka Stępień. Trzy godziny tańca potrafiły zmęczyć nawet najbardziej wytrwałych. Na szczęście był też czas na chwile oddechu a – przygotowany dzięki sponsorom – poczęstunek pomagał w powrocie na parkiet.

W sobotę w Poddębicach pojawił się także mały bohater wydarzenia. Jego podziękowanie skierowane do uczestników imprezy wywołało wzruszenie i dodało sił do dalszego tańca. Rodzice chłopca dziękowali za pomoc finansową, ale przede wszystkim za wsparcie duchowe tak bardzo potrzebne w tym trudnym okresie. Julek już za kilkanaście dni wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych na nowatorskie leczenie z zastosowaniem szczepionki anty-neuroblastoma.

Podczas prowadzonej na Maratonie zbiórki publicznej udało się zebrać na pomoc Julkowi 3 tysiące złotych. Ilości uśmiechów, dobrej energii i życzeń zdrowia skierowanych w stronę chłopca nie dało się zmierzyć żadną miarą.

W przygotowanie imprezy włączyło się aż dwadzieścia lokalnych firm, które przekazywały karnety i zaproszenia dla uczestników oraz Burmistrz Poddębic Pan Piotr Sęczkowski wspierający stronę organizacyjną wydarzenia.

Pomysłodawcą i organizatorem Charytatywnego Maratonu Zumby dla Julka było Stowarzyszenie Licealista przy Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach. To już trzecia tego typu inicjatywa nauczycieli i uczniów poddębickiego LO. W poprzednich maratonach udział wzięło ponad 400 osób, a dzięki nim udało się zebrać i przekazać potrzebującym mieszkańcom powiatu poddębickiego aż 10 tysięcy zł.

„Inicjatywy takie jak nasza pokazują, że warto działać i że wokół nas jest wielu ludzi wielkiego serca gotowych nieść pomoc. Taka świadomość nastraja do świata pozytywnie i motywuje do kolejnych działań” mówią Organizatorzy Maratonu.

Tutaj można zobaczyć krótki film podsumowujący Maraton. https://www.facebook.com/stowarzyszenielicealista/videos/910049332506976/
(Stowarzyszenie Licealista, Piotr Kowalczyk)