Miliony na remont szkoły

Miliony na remont szkoły

Burmistrz Poddębic podpisał umowę z firmą Zambud II na kolejny etap modernizacji szkoły podstawowej w Poddębicach. Wartość projektu sięga 6 mln zł, z czego blisko 3 mln zł stanowi dotacja z UE.

W ramach zadania przewidziane jest m.in. utworzenie trzech sal lekcyjnych dedykowanych dla dzieci klas I-III, budowa windy zewnętrznej, przebudowa sanitariatów, klatek schodowych, częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, a także instalacji elektrycznej. W hali sportowej pojawi się nowa podłoga na legarach. Szkoła wzbogaci się ponadto o wyposażenie i pomoce dydaktyczne pracowni tematycznych: do informatyki, języków obcych oraz fizyki.

– Chcemy, by szkoła była przyjazna dla uczniów, jak i pedagogów, dlatego kontynuujemy inwestycje przy ul. Polnej – podkreśla Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Warto dodać, że obecnie za 4 mln zł dobiegają końca prace przy jednym z najnowocześniejszych w województwie przyszkolnym kompleksie sportowym. Powstały boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej, bieżnia lekkoatletyczna, kort tenisowy, siłownia plenerowa, plac zabaw. Niebawem będą one do dyspozycji nie tylko uczniów, ale i wszystkich mieszkańców. Wcześniej samorząd wykonał podłączenie hali sportowej do geotermalnej sieci cieplnej i przeprowadził termomodernizację hali.

Ostatnie lata to duży skok inwestycyjny dla poddębickiej podstawówki, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie środków zewnętrznych. – Skorzystaliśmy ze środków unijnych, rządowych, covidowych. Warto dodać, że Gmina planuje następne przedsięwzięcia. Przygotowujemy dokumentację na przebudowę ul. Polnej. Łączny koszt inwestycji przy szkole podstawowej to blisko 15 mln zł – dodaje Burmistrz.

Infrastruktura przy szkole podstawowej w Poddębicach

Logotyp UE