Muzeum na kółkach od dziś w Poddębicach

Muzeum na kółkach od dziś w Poddębicach

Od dziś do czwartku w Poddębicach gości “Muzeum na kółkach”. Projekt realizowany jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Poddębickim Domem Kultury i Sportu.

Dzięki niemu w poddębickim pałacu można obejrzeć m.in. wystawy pt. “Z narażeniem życia” oraz wziąć udział w warsztatach fotograficznych w plenerze.

Na Pl. Kościuszki znajduje się pawilon “Muzeum na kółkach”, w którym przez trzy dni w godz.17-19 zaplanowano warsztaty jidysz.

W czwartek (22 września br.) o godz. 20 w Pijalni Wód Termalnych odbędzie się koncert piosenki żydowskiej Magdy Brudzińskiej “Klezmer Trio”.

Celem projektu “Muzeum na kółkach” jest szerzenie wiedzy o niemal 1000-letnim współistnieniu kultur polskiej i żydowskiej, a także wspieranie lokalnych inicjatyw dotyczących dialogu polsko-żydowskiego i ochrony dziedzictwa żydowskiego. Zadanie otrzymało wsparcie z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Wstęp na wszystkie przedsięwzięcia w Poddębicach w ramach ww. projektu jest wolny. Szczegółowy program znajduje się na załączonym plakacie.