Nowa droga i odnowiona remiza w Chropach

Nowa droga i odnowiona remiza w Chropach

Mieszkańcy Chrop mogą mieć powody do zadowolenia. W ich miejscowości odnowiona została remiza OSP, a niebawem zmodernizowana będzie droga prowadząca do Ferm Drobiu.

– Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej zmienił swój wizerunek dzięki środkom pozostającym w dyspozycji Lokalnej Grupy Działania „Podkowa”. Zadanie jest na ukończeniu – informuje prezes OSP Aleksander Gapiński.

Wykonanie termomodernizacji kosztowało blisko 63 tys. zł. Remiza, pełniąca funkcję świetlicy wiejskiej i jednocześnie będąca miejscem spotkań, zebrań oraz pikników, zyskała inny wygląd. Ściany budynku docieplono i pojawiała się nowa elewacja.

– Teraz znani z dużej aktywności druhowie oraz Stowarzyszenie Stokrotka z Chrop mogą prowadzić swoją działalność w lepszych warunkach. Warto wspomnieć, że kilka lat temu w budynku OSP wymieniony został dach – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Drugą inwestycją, która wpłynie na podniesienie jakości życia mieszkańców Chrop jest przebudowa drogi prowadzącej do domostw, terenów rolniczych oraz zakładu Fermy Drobiu.

– Realizacja tego zadania jest konieczna, ponieważ istniejący trakt jest pełen ubytków. Trudności z przejazdem po takiej nawierzchni mają nawet autobusy szkolne – mówi radna Rady Miejskiej Halina Tomczyk.

Gmina przejęła drogę, która przecina magistralę kolejową Gdynia-Katowice.

– Jesteśmy w trakcie wyboru wykonawcy i jak tylko zakończymy procedurę przetargową, to przystąpimy do prac budowlanych – wyjaśnia Burmistrz.

Zadanie obejmuje powstanie nawierzchni asfaltowej na kilometrowym odcinku, a także wzmocnienie poboczy.

– Warto dodać, że obecnie poddębicki samorząd prowadzi prace na 13 odcinkach drogowych. Przygotowujemy również dokumentację na modernizację ul. Polnej w Poddębicach – dodaje Burmistrz.

Droga w Chropach, która będzie przebudowana

Odnowiona remiza OSP Chropy