Nowa droga na Młynarskiej

Nowa droga na Młynarskiej

Burmistrz Piotr Sęczkowski podpisał kolejną już w tym roku umowę na budowę drogi. Tym razem nawierzchnię asfaltową uzyska ul. Młynarska.

Jezdnia pojawi się na blisko kilometrowym odcinku od ul. Kilińskiego do Klonowej, która właśnie powstaje. Ponadto w ramach zadania przewidziano budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, powstaną chodniki, oświetlenie uliczne i wjazdy do posesji. Zadanie warte 1,2 mln zł wykona konsorcjum Eveco i Ekoinżbud.

– Kontrakt na budowę ul. Młynarskiej jest kolejnym, który realizować będzie firma z regionu. To dobra wiadomość, bo mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, przedsiębiorstwa zatrudniające mieszkańców z naszego terenu mają co robić. Gminne inwestycje wpływają na lokalną gospodarkę i ją podtrzymują – mówi Burmistrz.

Trakt, jaki zostanie wybudowany znajduje się w sąsiedztwie deptaku nad Nerem, z którego korzysta wielu rowerzystów oraz spacerowiczów.

– Liczymy na to, że po powstaniu asfaltu na ul. Młynarskiej, okolica ta ożywi się jeszcze bardziej. Sam Ner nie przypomina już ścieku, którym był kilkanaście lat temu – twierdzi włodarz Miasta Gorących Źródeł.

Dodać należy, że jest to dziewiąta droga, która przybędzie w najbliższych miesiącach. Samorząd pracuje nad następną i ogłosił postępowanie na powstanie nawierzchni w Zagórzycach. Przetarg pokaże, czy stać Gminę na przeprowadzenie tej inwestycji.