Nowa droga w Gminie otwarta

Nowa droga w Gminie otwarta

Mieszkańcy Leokadiewa, Tumusina i Panaszewa doczekali się asfaltu. Nowa droga została oddana do użytku. Inwestycja kosztowała 1,8 mln zł. Dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach przeciwdziałania Covid-19.

Ponad 3-kilometrowy odcinek miał powstać cztery lata temu, ale samorząd rozpoczął prace dotyczące rewitalizacji kompleksu geotermalnego w Poddębicach.

– Ceny związane z infrastrukturą basenową wzrosły i trzeba było poczekać, aż wybudowane zostaną termy. Mieszkańcy przyjęli to ze zrozumieniem i wznieśli się ponad swój interes dla dobra całej Gminy. Dziękuję im za to i cieszę się, że doczekali się porządnej nawierzchni – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W ramach zadania powstała jezdnia, która łączy drogę powiatową z krajową nr 72, wykonane zostały pobocza, zjazdy do nieruchomości oraz nowe oznakowanie.

– Długo czekaliśmy na ten trakt, ale było warto. Przy trasie pojawiają się nowe zabudowania i dzięki drodze asfaltowej jest lepszy komfort jazdy, a mieszkańcy szybciej docierają do pracy czy szkoły – podkreśla gminny radny Tomasz Walczyk, który podczas uroczystego oddania drogi wręczył statuetki „Budowniczy dróg” Burmistrzowi Piotrowi Sęczkowskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Pawłowi Gogulskiemu.

– Ten rok jest wyjątkowy, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową w poddębickiej Gminie. Mimo trudności związanych z pandemią realizujemy wiele zadań. Wspólnie z radnymi Rady Miejskiej podjęliśmy decyzję, że dotacje oraz wolne środki przeznaczymy na przedsięwzięcia drogowe, wodno-kanalizacyjne, tak by wesprzeć lokalny rynek pracy i pobudzić spowolnioną przez pandemię gospodarkę. Nie organizowaliśmy dużych imprez plenerowych, ponieważ posiadane fundusze chcemy przeznaczyć na ratowanie miejsc pracy – wyjaśnia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W 2021 roku poddębicki samorząd prowadzi ofensywę drogową. Wybudowano nawierzchnie:

– Małe-Golice

– Feliksów

– Zagórzyce

– Leokadiew-Tumusin-Panaszew

– ul. Targowa.

Trwają prace na:

– ul. Klonowej, Sosnowej, Brzozowej

– ul. Młynarskiej

– drodze „termalnej”.

Burmistrz zapowiada, że to nie koniec inwestycji drogowych w Gminie.