Poddębiccy karatecy błysnęli formą

Poddębiccy karatecy błysnęli formą

Zawodnicy Dragona Poddębice uczestniczyli w szkoleniu Kadry Polski przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dniach 25-27 października w duńskim Odense. Na zakończenie szkolenia odbył się Puchar Polski, w którym poddębiczanie błysnęli formą.

Karatecy Dragona wywalczyli 11 medali, w tym: 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. To bardzo dobry wynik zważywszy, że na starcie pojawiło się ponad 80 zawodników z klubów z całej Polski zrzeszonych w Polskim Zjednoczeniu Karate, a poziom zawodów był niezwykle wysoki.

Nie brakowało efektownych walk i emocji. Zawodnicy od 7 roku życia rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych: kata indywidualne, kumite indywidualne, kihon-ippon-kumite i kumite-shobu-nihon oraz w trzech konkurencjach drużynowych: en-bu, kata i kumite. Młodzi sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności.

Najlepszymi zawodnikami całych zawodów okazali się Natalia Warachowska – Shotokan Brodnica oraz Radomił Kacprzak – Dragon Poddębice.

Złote medale Pucharu Polski w Karate dla CPSiR Dragon Poddębice wywalczyli: Julia Misiaczyk w konkurencji Kihon Ippon Kumite Dziewcząt w wieku 10-11 lat, Radomił Kacprzak w Kihon Ippon Kumite Chłopcy kategoria 12-13 lat oraz w Kata Chłopców. Trzecie złoto Radomił Kacprzak zdobył w konkurencji Kumite-Shobu-Nihon. Ten sam zawodnik triumfował też w drużynowym kata. Oprócz Radomiła Kacprzaka w drużynie tej byli też Filip Dudka i Kacper Banasiak.
Srebro w zawodach zdobyli: Julia Misiaczyk, Zuzanna Krzemińska – w dwóch konkurencjach i drużyna chłopców (M. Walczak, W. Kuropatwa, Maciej Szymański) w kata. Brąz wywalczyli Maciej Szymański i Zuzanna Krzemińska.
(CPSiR Dragon)