Poddębice wśród liderów elektronicznej administracji

Poddębice wśród liderów elektronicznej administracji

Gmina Poddębice od dnia wdrożenia projektu „Budowa teleinformatycznego systemu e-usług publicznych w gminie Poddębice” znajduje się w czołówce gmin dostarczających najnowsze rozwiązania technologiczne w kontakcie z klientami urzędu.

Finalizowana jest właśnie procedura integracji systemów udostępnionych klientowi nowym projektem integracji z Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej login.gov.pl.

Z wykorzystaniem jednego loginu i hasła będą Państwo mogli w zaciszu swojego domu załatwić większość spraw nie tylko w naszym urzędzie.

Takie funkcjonalności są już dostępne w Gminie Poddębice pod adresem https://eurzad.poddebice.pl  za pomocą dotychczasowego Profilu Zaufanego, rozwiązania dostępnego na wiele sposobów dostępnych tutaj

Dostępne są tam deklaracje oraz informacje obejmujące  główne zakresy działań naszej gminy, jak również informacje o mieniu oraz budżecie gminy.

Po utworzeniu konta na https://eurzad.poddebice.pl uzyskujemy dostęp do wszystkich informacji dotyczących podatków, odpadów, zwrotu podatku akcyzowego oraz statusu spraw  na terenie naszej gminy. Udostępniony został również moduł płatności on-line umożliwiające zapłatę należności za pomocą najpopularniejszych kont bankowych, dane zostaną uzupełnione automatycznie w oparciu o dane z systemów dziedzinowych.

Logotypy banków

Od dłuższego czasu udostępniona została również usługa powiadamiania SMS, dla powiadomień niespersonalizowanych udostępniona została strona http://poddebice.serwersms.pl/ gdzie można zapisać się na informacje na temat:

Wydarzenia sportowe

Zagrożenia i ostrzeżenia

Komunikaty

Ważne informacje/Przypomnienia

Ostrzeżenia hydrologiczne

Ostrzeżenia meteorologiczne

Wydarzenia kulturalne

Powiadomienie o zbliżającym się terminie płatności podatków i opłat – dot. osób fizycznych

Powiadomienie o zbliżającym się terminie płatności podatków i opłat – dot. osób prawnych

Powiadomienie o zbliżającym się terminie płatności podatku od środków transportowych – dot. os. fizycznych i os. Prawnych

Gospodarka komunalna – powiadomienia o odbiorze odpadów.

Bardziej szczegółowe (spersonalizowane informacje) można uzyskać po włączeniu powiadomień na https://eurzad.poddebice.pl

Dostępna jest również aplikacja mobilna eUrząd Poddębice, wspierająca komunikację z Klientami.

Dostępne w Google Play