Ponad 3 miliony złotych trafią do Gminy Poddębice

Ponad 3 miliony złotych trafią do Gminy Poddębice

Gminna spółka MPWiK podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Dzięki wsparciu w wysokości 3,2 mln zł możliwa będzie realizacja kolejnych przedsięwzięć ważnych dla mieszkańców i oczekiwanych przez nich od dawna.

– Zakres dotowanego z PROW zadania obejmuje kilka miejscowości. Przebudowana i rozbudowana zostanie stacja uzdatniania wody w Łężkach. W drugim etapie w Pradze powstanie kanalizacja sanitarna, a w Bałdrzychowie tłocznia ścieków. Od Borzewiska przez Dominikowice do Balina oraz z Lipnicy do Balina wybudowana zostanie sieć wodociągowa – wymienia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

To jednak nie wszystko. Jak dodaje prezes poddębickiego MPWiK Włodzimierz Szymański w ramach inwestycji planowany jest również zakup i montaż agregatów prądotwórczych do obsługi stacji uzdatniania wody w Niewieszu, Porczynach, Górze Bałdrzychowskiej oraz Łężkach, a także zakup koparko-ładowarki.

Realizacja pierwszego etapu zadania przewidziana jest na przyszły rok, a drugiego do końca 2024 roku.

– Przedsięwzięcia wodno-kanalizacyjne może są mniej spektakularne, ale równie ważne i potrzebne, bo gdy zabraknie wody lub jej jakość jest zła, to pojawiają się problemy. By temu zapobiec inwestujemy w infrastrukturę wod-kan – podsumowuje Burmistrz.

W tym roku oddano do użytku zmodernizowaną stację uzdatniania wody w Górze Bałdrzychowskiej. Następna będzie stacja w Łężkach