Przebiegli 2 tysiące kilometrów

Przebiegli 2 tysiące kilometrów

Blisko 2 tysiące kilometrów przebiegli uczestnicy 24-godzinnego biegu, który odbył się w Poddębicach.

Dzięki maratonowi, zorganizowanemu przez Poddębicki Klub Biegacza Zdyszani.pl, sfinansowane zostaną zajęcia terapeutyczne dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.

– W biegu wzięło udział około 400 osób. Udało nam się zebrać 7 tys. zł. Kwota ta pomoże podopiecznym Fundacji “Obudzić Zmysły”. Cieszymy się, bo nasza inicjatywa zakończyła się sukcesem. Serdecznie dziękujemy młodzieży licealnej, która aktywnie włączyła się w przeprowadzenie akcji oraz za pomoc w realizacji zadania Burmistrzowi Poddębic, Geotermii i MPWiK – mówi pomysłodawca biegu Jacek Bienias.

Każdy przebiegnięty kilometr to 15 zł. Za przebiegnięcie 4 km można było ufundować godzinę terapii dla dzieci.

– Przyłączyliśmy się do akcji, bo to szczytny cel. Warto pomagać innym – mówią zgodnie Eliza Pietrzak i Jakub Bąk.

Wieczorem pierwszego dnia biegu trasę alejkami zrewitalizowanego parku pokonywali członkowie Poddębickiego Klubu Biegacza wraz z zaprzyjaźnionymi biegaczami z innych miast. Maraton zakończyła poruszająca się na wózku inwalidzkim Anna Płoszyńska.

– Nie mogę pobiec, więc postanowiłam pokonać dystans na wózku, by wesprzeć innych. W zeszłym roku Zdyszani.pl zorganizowali bieg dla mnie i mojego kolegi – mówi Ania Płoszyńska.

Jak zapowiadają biegacze z klubu Zdyszani.pl druga edycja 24-godzinnego maratonu nie była ostatnią. Już mają pomysł na kolejny bieg za rok.