Rajd rowerowy za nami…

Rajd rowerowy za nami…

Ponad 250 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym „Rowerem wokół Poddębic”. Wśród uczestników byli nie tylko mieszkańcy naszej Gminy, ale także goście spoza regionu, w tym sześcioosobowa grupa Kłodawskiego Klubu Solnych Cyklistów.

– Bardzo dobra trasa rajdu, ładna okolica i organizacja na wysokim poziomie. Na pewno tutaj wrócimy – twierdzi Wojciech Syncerz z Kłodawy.

Rowerzyści mieli do pokonania 40-kilometrową trasę, prowadzącą z Byczyny przez Kałów oraz Feliksów do Nowego Pudłowa i następnie do Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie.

Wszyscy bez problemu przejechali wyznaczony dystans. Na mecie posilili się posiłkiem przygotowanym przez Stowarzyszenie „Stokrotka” z Chrop oraz otrzymali gminne gadżety. Dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach. Do dyspozycji były również kajaki, które cieszyły się powodzeniem.

– Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i pomoc w organizacji rajdu: druhom strażakom, Stowarzyszeniu “Stokrotka”, Fundacji “Metamorfoza”, Panu Markowi Kurasiowi, Zarządowi LKS Ner Poddębice, Geotermii Poddębice. Frekwencja pokazuje, że warto organizować tego typu imprezy – mówi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.