Rozrasta się sieć gminnych dróg

Rozrasta się sieć gminnych dróg

Rozrasta się sieć dróg w Gminie Poddębice. Kolejne kilometry asfaltu pojawią się w Feliksowie. Burmistrz Piotr Sęczkowski podpisał umowę na realizację inwestycji.

Jezdnię o długości prawie 1,5 kilometra za blisko 750 tys. zł wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.

– Nawierzchnia połączy odcinki, które kilka lat temu Gmina wybudowała przez wieś oraz przy firmie „Narzędziownia” – wyjaśnia Burmistrz Poddębic.

Przypomnijmy, że w 2013 roku powstało 4,7 kilometra trasy prowadzącej przez Feliksów do Góry Bałdrzychowskiej. Natomiast trzy lata temu utwardzony został trakt pomiędzy dwoma budynkami Zakładu Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych „Narzędziownia”, funkcjonującego w tej miejscowości.

Realizacja kolejnego etapu budowy drogi w Feliksowie obejmuje również wykonanie poboczy, zjazdów do posesji, nowego oznakowania oraz nasadzeń.

– W czasach pandemii należy ostrożnie podchodzić do prowadzonych zadań i ciężko zagwarantować ich wykonanie na sto procent. Wiele jednak wskazuje na to, że poddębicki samorząd jeszcze w tym roku rozpocznie budowę ul. Młynarskiej od ul. Kilińskiego do Sosnowej, która właśnie powstaje – dodaje Piotr Sęczkowski.

Na terenie Gminy poza wymienionymi przedsięwzięciami infrastrukturalnymi w trakcie jest modernizacja ul. Targowej, budowa drogi w Kolonii Byczyna zwanej termalną, a także nawierzchni: Małe-Golice i Leokadiew-Tumusin-Panaszew.