Rusza przebudowa ul. Miłej

Rusza przebudowa ul. Miłej

   Rusza długo oczekiwana inwestycja drogowa w Poddębicach. Lada dzień rozpoczną się prace związane z gruntowną przebudową ul. Miłej.

– Podpisaliśmy umowę na realizację zadania. Jego wykonawcą jest konsorcjum firm: Ekoinżbud i Eveco – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Modernizacja drogi odbywać się będzie na trzech odcinkach: od ul. Łęczyckiej do ul. Spacerowej, od ul. Spacerowej do ul. Radosnej i od ul. Radosnej do ul. Parzęczewskiej. Pojawi się tu nie tylko nowa nawierzchnia asfaltowa. Wybudowane zostaną chodniki z kostki betonowej, wjazdy do posesji, oświetlenie uliczne, parkingi  oraz kanalizacja deszczowa.

– Przedsięwzięcie warte milion złotych w połowie finansowane jest z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Partnerem inwestycji jest Powiat Poddębicki – dodaje Burmistrz Sęczkowski.

Na przeprowadzenie tego zadania od lat czekają mieszkańcy. Dla samorządu to ważny trakt komunikacyjny, ponieważ ul. Miła łączy drogę wojewódzką 703 z drogą powiatową, a ponadto znajdują się tu: przedszkole, szkoła podstawowa, zakład opieki zdrowotnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, zakład produkcyjny Estex-Sandra.

– Ta inwestycja jest potrzebna. Dla zakładu Estex-Sandra z tego względu, że otrzymaliśmy decyzję dotyczącą rozbudowy. W planach mamy powstanie hali o powierzchni 3 tys. m. kw. Obecnie zatrudniamy 130 osób, a po rozbudowie planujemy zwiększenie zatrudnienia o około 50 pracowników – mówi dyrektor Kazimierz Jesionowski.

Ulica Miła ma być przebudowana kompleksowo do końca lipca br.

 

Lada dzień rozpocznie się przebudowa ul. Miłej