Sukces i awans Dalii

Sukces i awans Dalii

10 złotych medali, 7 srebrnych i 3 brązowe zdobyły mażoretki Dalia Poddębice na Mistrzostwach Polski Środkowej.

Prowadzone przez Weronikę Wydrzyńską i Karolinę Skórkę poddębiczanki z powodzeniem zaprezentowały się na scenie po ponad rocznej przerwie, spowodowanej pandemią.

– Na początku maja br. spotkałyśmy się i rozpoczęłyśmy przygotowania do zawodów. Trenowałyśmy po pięć godzin trzy razy w tygodniu. Efekt naszych ćwiczeń widać po wynikach, uzyskanych podczas Mistrzostw Polski Środkowej – mówi główna trenerka Dalii Weronika Wydrzyńska.

Poddębiczanki są mażoretkami nie od dziś i mają już na swoim koncie sukcesy. Każdy kolejny jednak potwierdza, że to co robią, robią dobrze, a muzyka i taniec daje im satysfakcję oraz realizację swoich marzeń.

– Przed występami towarzyszył nam stres i emocje, ale dziewczyny poradziły sobie świetnie i wróciłyśmy do domu z dwudziestoma medalami oraz awansem na Mistrzostwa Polski w Kędzierzynie-Koźlu, które zaplanowano 18-20 czerwca br. – dodaje Weronika Wydrzyńska.

Mażoretki Dalia wystąpiły w grupie junior i senior w kategoriach: solo, duo/trio, miniformacja i defilada.

Nasze miasto na MPŚ w Uniejowie reprezentowały: Martyna Łazarczyk, Anna Przytuła, Natalia Bronkowska, Zuzanna Rymarz, Zuzanna Pietrucha, Julia Pietrucha, Julita Łuczak, Martyna Markowska, Aleksandra Krawczyk, Alicja Burska, Marta Rojkowska, Julia Włazałek, Justyna Dębowska, Julia Woźniak, Klaudia Jaruga, Magdalena Jaruga, Karolina Skórka i Weronika Wydrzyńska.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w Kędzierzynie-Koźlu!