Szkolna na finiszu

Szkolna na finiszu

Dobiega końca modernizacja kolejnej drogi na osiedlu Północ w Poddębicach. Tym razem Gmina za 1,7 mln zł przebudowała ul. Szkolną.

– Nie mieliśmy wątpliwości co do potrzeby realizacji tej inwestycji – mówi Stanisław Wiaderek radny Rady Miejskiej. – Droga była w fatalnym stanie, a jest bardzo ważnym traktem ze względu na znajdujące się tutaj przedszkole niepubliczne oraz szkołę średnią. Ulicą tą można również dotrzeć do przedszkola publicznego, a ponadto łączy ona drogę wojewódzką z powiatową – dodaje radny Wiaderek.

Wykonawca zadania wcześniej niż planowano przeprowadził prace budowlane. Tym samym kolejna droga w północnej części Poddębic zyskała nowy wizerunek. W ostatnim czasie przebudowana została ul. Brzozowa, Sosnowa, Klonowa, Młynarska. Zmodernizowano ul. Przyszłość i Deczyńskiego. Nowy chodnik pojawił się na ul. Wiśniowej, Morelowej i Dojazd. Na ul. Szkolnej wybudowana została nowa infrastruktura wodno-kanalizacyjna, nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki.

– Nie ukrywam, że mamy dalsze plany inwestycyjne, ale obecnie dużo zależy od cen energii. Jeśli dalej podwyżki będą sięgać kilkuset procent, wówczas będziemy się zastanawiać nad najważniejszymi potrzebami – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Tak wygląda ul. Szkolna po przebudowie