Ulica Targowa zmieni swój wizerunek

Ulica Targowa zmieni swój wizerunek

Ulica Targowa w Poddębicach zostanie przebudowana. Umowę na realizację inwestycji podpisali Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski oraz Prezes Zarządu PRD S.A. Jan Zawadzki.

– Przedsięwzięcie uzyskało wsparcie na poziomie 85% od Zarządu Województwa Łódzkiego. Dofinansowanie pomoże wykonać zadanie niezwykle ważne dla naszego samorządu – mówi Burmistrz Poddębic.

Czemu jest ono tak istotne? Przede wszystkim dlatego, że droga prowadzi do rewitalizowanego kompleksu geotermalnego. Ponadto przy ul. Targowej znajduje się siedziba komendy powiatowej policji, rozbudowuje się budownictwo wielorodzinne, zlokalizowana jest krańcówka autobusowa. Przebudowa ulicy pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników drogi. W związku z prowadzonym przez Gminę przedsięwzięciem termalnym samorządowcy spodziewają się wzrostu ruchu turystycznego. Z pewnością nie zabraknie przyjezdnych, którzy poza wizytą na basenach zechcą odwiedzić zabytkowy pałac i Pijalnię Wód Termalnych w poddębickim Ogrodzie Zmysłów, czy wybrać się do pobliskiego Zoo Safari w Borysewie.

Co w ramach inwestycji na ul. Targowej zostanie wykonane? Pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, ścieżka rowerowa, parkingi, wjazdy do posesji oraz oświetlenie ledowe. Rozbudowana będzie także kanalizacja deszczowa odwaniająca drogę. Przedsięwzięcie ma być gotowe na koniec czerwca przyszłego roku.

– Zadanie będzie kosztować poddębicki samorząd 3,9 mln zł. To jest dobra wiadomość, bo na realizację przedsięwzięcia zabezpieczyliśmy więcej środków. Oszczędności, które powstały w wyniku przetargu częściowo pokryją dziurę, jaka w gminnym budżecie pojawiła się z powodu koronawirusa – informuje Burmistrz Sęczkowski.

Gmina w planach ma również kolejne inwestycje w infrastrukturę drogową, m.in. na ul. Brzozowej, Sosnowej i Klonowej w Poddębicach.