Za nami „I Dzień Pudłówka”

Za nami „I Dzień Pudłówka”

„Dla swojaków, starszych, młodszych i dzieciaków” – pod takim hasłem odbył się „I Dzień Pudłówka”.

Impreza została zorganizowana z inicjatywy mieszkańców oraz sołtys Teresy Łukasik, która obok Burmistrza Poddębic była gospodarzem pierwszego w historii święta wsi.

Na uroczystości zjawili się nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale  i goście z terenu całego województwa.

– „I Dzień Pudłówka doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu  z Grantów Sołeckich. 5 tys. zł na ten cel przeznaczył Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a 6 tys. zł dołożyła Gmina Poddębice – informuje Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik.

Mieszkańcy sołectwa Pudłówek z okazji święta przygotowali wiele atrakcji. Były warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych – orgiami, bibułkarstwo, decoupage, gry i zabawy, konkurs kulinarny potraw charakterystycznych dla Pudłówka. Przeprowadzono także konkurs wiedzy o sołectwie i śpiewano wspólnie przy akordeonie. Na koniec odbyła się zabawa z DJ-em.

– Słowa uznania należą się wszystkim, którzy mieli wkład  w organizację „I Dni Pudłówka”. To była świetna impreza integracyjna. Pani sołtys Teresa Łukasik angażując w swe działania również innych mieszkańców udowodniła, że współpraca popłaca – twierdzi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.

Sukces „I Dnia Pudłówka” sprawił, że sołtys wsi zapowiada kolejną edycję przedsięwzięcia. – Nie spodziewaliśmy się, że wyjdzie tak dobrze. Dopisała pogoda, ludzie, wszystko się udało. Już dziś zapraszam na „II Dzień Pudłówka” w przyszłym roku – mówi Teresa Łukasik.