Za nami „II Dzień Pudłówka”…

Za nami „II Dzień Pudłówka”…

Sukces „I Dnia Pudłówka” w zeszłym roku sprawił, że mieszkańcy tej miejscowości na czele z sołtys Teresą Łukasik z jeszcze większym rozmachem przygotowali drugą edycję wydarzenia.

Hasło imprezy „Dla swojaków, starszych, młodszych i dzieciaków” pozostało to samo i przyciągnęło całe rodziny nie tylko z okolicy. Licznie przybyłych nie odstraszył deszcz, który pojawił się przed i w trakcie pikniku. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bo atrakcji nie brakowało.

Poza różnego rodzaju warsztatami oraz konkursami dla dzieci i rodziców można było spróbować potraw charakterystycznych dla Pudłówka, które przygotowali mieszkańcy. Gościnnie podczas uroczystości wystąpił zespół śpiewaczy „Małyńskie nutki”. Były również podziękowania dla wszystkich przyjaciół wsi oraz sołectwa Pudłówek, wiersze i piosenki związane z miejscowością.

– Dzień Pudłówka to impreza współfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Jej celem jest m.in. integracja społeczeństwa oraz kultywowanie tradycji, co w pełni udaje się osiągnąć poprzez udział wielu osób w tym wydarzeniu i zaangażowanie mieszkańców w jego organizację – podkreśla sołtys Teresa Łukasik.