Zmodernizowana stacja uzdatniania wody pracuje na pełnych obrotach

Zmodernizowana stacja uzdatniania wody pracuje na pełnych obrotach

Mieszkańcy ośmiu miejscowości w Gminie Poddębice korzystają z lepszej wody. Wszystko za sprawą przebudowanej stacji uzdatniania w Górze Bałdrzychowskiej. Inwestycja została oddana do użytku.

– Przedsięwzięcie kosztowało 2,3 mln zł i było dofinansowane ze środków unijnych, podobnie jak zmodernizowane wcześniej stacje w Poddębicach, Porczynach i Niewieszu – przypomina Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Jak podkreśla włodarz Miasta Gorących Źródeł tego typu inwestycje nie są tak spektakularne jak budowa dróg, czy chodników, ale równie ważne. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy pojawia się problem z zaopatrzeniem w wodę.

W ramach zadania przebudowano m.in. studnię głębinową. Budynek stacji uzdatniania został wyposażony w dwa filtry ciśnieniowe o wydajności 30 metrów sześciennych na godzinę, aerator służący do napowietrzania wody surowej, a także w nowoczesny zestaw pompowy II stopnia z lampą UV, służącą do ciągłej dezynfekcji wody. Powstał też zbiornik retencyjny wody czystej o pojemności całkowitej 302 metrów sześciennych. Stacja jest w pełni automatyczna i posiada monitoring. Wykonawcą była firma Wodner II.

– Dzięki inwestycji mieszkańcy miejscowości: Góra Bałdrzychowska, Wólka, Kałów, Pustkowie, Aleksandrówek, Kolonia Góra Bałdrzychowska, Zagórzyce, Rąkczyn będą mieć zabezpieczony dostęp do lepszej wody – mówi Tomasz Walczyk radny Rady Miejskiej w Poddębicach.