Zoo Safari Borysew ma już 13 lat

Zoo Safari Borysew ma już 13 lat

W uroczysty sposób obchodziło swoje trzynaste urodziny Zoo Safari Borysew. Obiekt zmienia się z roku na rok i jest wizytówką regionu.

W pierwszych latach Zoo zajmowało teren 15 ha, a dziś ma powierzchnię 26 ha.

– Po raz pierwszy byłem tu z rodziną kilka lat temu. Miejsce przypadło nam do gustu. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Przybyło nie tylko zwierząt, które mają doskonałe warunki, zachwyca też roślinność, a w ostatnim czasie pojawił się świat wodny – mówi Pan Włodzimierz z Podlasia.

Jak twierdzi właściciel Safari Andrzej Pabich świat wodny jest największą z dotychczasowych inwestycji. Jej wybudowanie trwało trzy lata, a cały kompleks wysp otoczony sztucznym zbiornikiem wodnym oraz sąsiadującymi z nim budynkami zajmuje ponad 1,5 ha. Atrakcję można zwiedzać pieszo, spacerując po mostach albo z akwenu, pływając rowerem wodnym. Goście mogą podziwiać też sztuczne wodospady, fontanny oraz żywe palmy, przywiezione z Hiszpanii. Na wyspach zamieszkały mandryle, lemury, koczkodany białoczube, aligatory amerykańskie, pawie królewskie oraz pelikany baba.

Historia Zoo Safari to dowód na siłę marzeń i determinacji.
– Na początku mało kto dawał nam szanse powodzenia – wspomina Andrzej Pabich. – Na przestrzeni lat napotykaliśmy wiele przeszkód, ale dzięki zaangażowaniu przychylnych osób udało się znaleźć w tym miejscu, w którym obecnie jesteśmy.  Wspólnie z żoną nadal chcemy się rozwijać oraz doskonalić ofertę – dodaje Andrzej Pabich.

Gmina Poddębice pomogła w poprawie infrastruktury drogowej przy Zoo.

– Przy okazji modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej na odcinku Praga-Borysew-Bałdrzychów odbudowaliśmy jezdnię – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Inwestycje zostały przeprowadzone w celu bezpiecznego dojazdu turystów, którzy tłumnie odwiedzają Zoo. Ponadto należy przypomnieć, że w 2015 roku w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych poddębicki samorząd wnioskował o przebudowę skrzyżowania dróg Praga-Klementów. Powstanie ronda zespolonego, którego inwestorem była  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wpłynęło na płynność ruchu w tym miejscu.

Warto dodać, że Gmina i Zoo mają pomysł na kolejne przedsięwzięcie, które uatrakcyjni region. – Chcielibyśmy wybudować most przez rzekę, który połączy safari w Borysewie z drogą przy poddębickich termach. Pracujemy nad tym projektem – wyjaśnia Burmistrz Sęczkowski.