27 Finał WOŚP w Poddębicach

27 Finał WOŚP w Poddębicach

Podczas 27 Finału WOŚP w Poddębicach 100 wolontariuszy ofiarnie kwestowało dla wsparcia tegorocznej zbiórki pod hasłem “Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Na poddębicki Finał złożyły się kwesty uliczne w: Poddębicach, Dalikowie i Wartkowicach oraz zbiórki do puszek prowadzone podczas festynu rodzinnego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Poddębicach przy ul. Polnej. Podczas festynu zorganizowano również aukcję gadżetów WOŚP.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP w Poddębicach, po raz pierwszy, blisko stu biegaczy pobiegło z całą Polską pod hasłem „Policz się z cukrzycą”. Organizatorem biegu był Klub biegacza Zdyszani.pl. Opłaty startowe uczestników zasilą konto poddębickiej zbiórki i zostaną przeznaczone na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wstępne podsumowanie tegorocznej zbiórki kwestorskiej pozwala na ogłoszenie kolejnej rekordowej kwoty 38 026 złotych, zebranej w Poddębicach w ramach WOŚP. (tekst i zdjęcia: Poddębicki Dom Kultury i Sportu)