Powstają nowe miejsca rekreacji…

Powstają nowe miejsca rekreacji…

Mieszkańcy Gminy będą mieć więcej miejsc, w których aktywnie będą mogli spędzać wolny czas.

Na ukończeniu są prace przy Otwartej Strefie Aktywności, zlokalizowanej na ul. Przejazd w Poddębicach. Na ten cel samorząd pozyskał blisko 25 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej. Koszt zadania, którego wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Godziński – inżynieria” Michał Godziński wynosi 52 tys. zł.

Ta sama firma buduje plac zabaw i siłownię plenerową przy ul. Grunwaldzkiej w Poddębicach. Inwestycja powstaje dzięki środkom z Programu Operacyjnego „Rybactwo  i Morze”. Przedsięwzięcie o wartości 350 tys. zł otrzymało wsparcie funduszy unijnych w 85%. Na powierzchni ponad 1700 m.kw. pojawią się huśtawki, trampolina, bujak, zestaw zabawowy dla maluchów i starszych dzieci, piaskownica, mała tyrolka. Teren będzie ogrodzony i monitorowany. Obok stanęły już urządzenia siłowni plenerowej.

Z kolei z inicjatywy Państwa Małgorzaty i Jacka Stawiszyńskich z Zagórzyc odnowione zostało boisko przy Szkole Podstawowej w Bałdrzychowie. Właściciele firmy “Skup Bydła” zadbali o nową murawę i zieleń wokół boiska, a także zakupili piłkochwyty. Z budżetu Gminy sfinansowany został zakup bramek.