“Piknik Wędkarski” za nami…

“Piknik Wędkarski” za nami…

29 uczestników w wieku od 6 do 15 lat stanęło na starcie Zawodów Wędkarskich, które odbyły się na terenie Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie w ramach „Pikniku Wędkarskiego”. Gmina zrealizowała przedsięwzięcie dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

– Po imprezie „Cudze chwalicie swego nie znacie”, czy będącym w trakcie budowy placu zabaw i siłowni plenerowej przy ul. Grunwaldzkiej w Poddębicach, przyszedł czas na „Piknik Wędkarski” – mówi Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.

Najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy nie tylko wzięli udział w zawodach wędkarskich, ale również skorzystali z atrakcji w postaci dmuchanych zjeżdżalni, kul wodnych, byka rodeo, eurobungee, cymbergaja, malowania twarzy, gigantycznych baniek, zabaw z balonami, które za darmo były dostępne dla wszystkich.

W pikniku uczestniczyła Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik, która wspólnie z Burmistrzem Piotrem Sęczkowskim oraz Prezesem Koła PZW w Poddębicach Ryszardem Wojciechowskim wręczyła nagrody i medale młodym wędkarzom.

Przybyłym na imprezę w Byczynie posłużyła wiata rekreacyjna, która została wybudowana także przy wsparciu środków unijnych.

W sumie na oba zadania – organizację “Pikniku Wędkarskiego” oraz wykonanie wiaty rekreacyjnej warte blisko 50 tys. zł, poddębicki samorząd otrzymał 25 tys. zł.