6 milionów złotych na ul. Targową!

6 milionów złotych na ul. Targową!

Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał Gminie Poddębice 6 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Targowej.

– To doskonała informacja, ponieważ droga stanowi dojazd do Term Poddębice. Warto podkreślić, że wysokość wsparcia sięga aż 85% całkowitej wartości zadania – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Dzięki dotacji możliwa stanie się realizacja ważnej dla poddębickiej Gminy inwestycji. Czemu jest ona tak istotna?

Przede wszystkim dlatego, że droga prowadzi do rewitalizowanego kompleksu geotermalnego. Ale przy ul. Targowej znajduje się również siedziba komendy policji, rozbudowuje się budownictwo wielorodzinne, zlokalizowana jest krańcówka autobusowa.

Przebudowa ulicy pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników drogi. W związku z prowadzonym przedsięwzięciem termalnym samorządowcy spodziewają się wzrostu ruchu turystycznego. Z pewnością nie zabraknie przyjezdnych, którzy poza wizytą na basenach zechcą odwiedzić zabytkowy pałac i Pijalnię Wód Termalnych w poddębickim Ogrodzie Zmysłów, czy wybrać się do pobliskiego Zoo Safari w Borysewie.

Rozwijające się miasto potrzebuje porządnej infrastruktury drogowej i przy wsparciu Zarządu Województwa Łódzkiego jest szansa, że to się uda.

– Po cichu marzyłem, by ścieżka rowerowa zaczynająca się od autostrady A2 biegła aż do Centrum w Byczynie. Wszystkie znaki na niebie mówią, że teraz tak będzie, bo w ramach modernizacji ul. Targowej przewidziana jest budowa ścieżki rowerowej – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Rowerzyści mogą więc być zadowoleni, bo przybędzie im kolejnych kilometrów ścieżek. A co jeszcze zostanie wykonane?

Nowa nawierzchnia asfaltowa, zjazdy, parkingi, nowe oświetlenie ledowe. Rozbudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Dodatkowo przewidziana jest budowa oznakowania aktywnego na przejściu dla pieszych oraz budowa wyniesionego przejścia dla pieszych.