Bałdrzychowianie w Rykach

Bałdrzychowianie w Rykach

Wyjazdem do Ryk w  woj. lubelskim Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa rozpoczęło realizację projektu w ramach „Warsztaty tańca ludowego dla zespołu Bałdrzychowianie z udziałem Zespołu Tańca Ludowego w Rykach”.

Celem projektu była wymiana doświadczeń między członkami zespołów. Podczas wspólnych, bardzo intensywnych, warsztatów poprowadzonych przez wybitnych znawców regionu lubelskiego i podlaskiego, p. Marzenę Dzierzgowską i p. Małgorzatę Franczak,  Bałdrzychowianie poznali tańce regionu lubelskiego i Podlasia. Natomiast gospodarze poznali tańce sieradzkie zaprezentowane przez  instruktora p. Grzegorza Brożyńskiego. Kulminacją spotkania był wieczorny koncert z udziałem obydwu zespołów i kapeli Bałdrzychowiacy  pt. „Radość wspólnego tańca”.

Członkowie zespołu z Ryk przybędą z rewizytą na warsztaty i wspólny  koncert do  Bałdrzychowa w dniach 7-8 sierpnia 2021 roku. Stowarzyszenie już teraz zaprasza też na to wydarzenie miłośników folkloru ludowego.

Projekt jest dofinansowany z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” ze  środków będących w dyspozycji Lokalnej Grupy Działania „ Podkowa”.  (tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Przyjaciół Bałdrzychowa)