Ruszyła budowa drogi „Termalnej”

Ruszyła budowa drogi „Termalnej”

Rozpoczęła się budowa drogi w Kolonii Byczyna. Na początek prowadzone są prace kanalizacyjne. To kolejna inwestycja infrastrukturalna, którą obecnie realizuje Gmina Poddębice.

Powstanie traktu jest ważne z wielu względów. Droga nazywana termalną, graniczy bezpośrednio ze zrewitalizowanym kompleksem geotermalnym i prowadzi od ul. Mickiewicza w kierunku Geotermii.

– Z budową tej drogi wiążę duże oczekiwania. Odcinek dochodzący do deptaku przy rzece Ner stworzy połączenie z zabytkowym parkiem i pałacem oraz pijalnią wód termalnych, które będą stanowić atrakcje turystyczne. Istotne jest również to, że budowana trasa prowadzi do gminnych terenów inwestycyjnych – podkreśla Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Mieszkańcy Kolonii Byczyna z kolei cieszą się, bo dzięki nowej nawierzchni w lepszych warunkach będą dojeżdżać do asfaltu, który kilka lat temu poddębicki samorząd wybudował w tej miejscowości.

Obecne zadanie, którego wykonawcą jest firma M. K. Stella, otrzymało wsparcie na poziomie 85% od Zarząd Województwa Łódzkiego. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 2,6 mln zł.

Co w ramach inwestycji jest przewidziane?

– Będzie to droga o podwyższonym standardzie, posiadająca nawierzchnię z kostki granitowej. Wzdłuż niej pojawi się chodnik, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie ledowe. Wykonane zostaną wjazdy do posesji oraz oznakowania poziome i pionowe – wymienia Burmistrz Poddębic.