Instytut Badawczo-Rozwojowy Biogened zakupił za 1,6 mln zł działkę o powierzchni 0,4 ha. Teren znajduje się w sąsiedztwie odwiertu oraz zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego w Poddębicach. Na jego obszarze planowana jest budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego.
Przedsiębiorstwo posiada wieloletnie doświadczenie w kosmetologii. Zajmuje się opracowaniem i produkcją nowoczesnych preparatów poprawiających wygląd ludzkiej skóry. Od kilku lat współpracuje też z poddębicką Geotermią. Prowadzi badania jakości wody termalnej i wykorzystuje ją do produkcji kosmetyków. W czerwcu br. przy współpracy z naukowcami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Instytut Badawczo-Rozwojowy Biogened uruchomił projekt badawczy „Dermedic Thermal Water”.
– Poddębicka woda termalna ze względu na swój skład oraz idealny układ minerałów jest porównywana z wodami francuskich uzdrowisk – podkreśla prof. dr hab. Aleksandra Lesiak.
Woda termalna z Poddębic wydobywana jest z głębokości 2101 metrów i liczy 27 tysięcy lat. Krążąca w głębokich warstwach skalnych zawiera cenne minerały ważne dla zdrowia człowieka. W miejscu wydobycia ma 72 stopnie. Wysoka temperatura ekstrakcji pozwala wykorzystywać minerały z ziemi zachowując przy tym doskonałą czystość mikrobiologiczną wody. Woda jest hipotoniczna, czyli szybko wchłaniająca się w skórę oraz nawadniająca ją, a także hipertermalna, czyli pierwotnie czysta, niskozmineralizowana, mająca charakter wodorowęglanowo-sodowo-krzemionkowo-wapniowy.
– Dzięki nabyciu przez Instytut nieruchomości w Poddębicach zacieśniamy współpracę. Nasze miasteczko termalne wzbogaca się o kolejne elementy. Posiadamy odwiert, ciepłownię geotermalną, CWR Termy Poddębice oraz do wykorzystania 6 ha, na które szukamy inwestorów – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.
– Warto do nas przyjechać po zdrowie i urodę. Któż nie chce być piękny i zdrowy. Być może kiedyś Poddębice staną się drugim Vichy – dodaje Burmistrz.
Instytut Badawczo-Rozwojowy Biogened zakupił nieruchomość w Poddębicach