Droga Golice-Małe na półmetku

Droga Golice-Małe na półmetku

Budowa nawierzchni z Golic do Małego dotarła do półmetka. Na odcinku 1,5 km pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Obecnie trwają prace teletechniczne.

W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostaną ponadto skrzyżowania z drogami gminnymi, powstaną pobocza i zjazdy do posesji. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Koszt realizacji to 880 tys. zł.

– Budowa tej drogi stanowi kontynuację inwestycji, którą kilka lat temu Poddębice wykonały wspólnie z Gminą Wartkowice na odcinku Tarnowa-Nowa Wieś – wyjaśnia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Trakt z Golic do Małego jest ważny również z tego względu, że łączy się z drogą wojewódzką nr 703. Poza tym teren ten jest rozwojowy. W Golicach został odrestaurowany pałac, w którym mogą być prowadzone zabiegi rehabilitacyjne oraz turnusy pomagające wrócić do sprawności fizycznej. W jego sąsiedztwie funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne. Wraz z rewitalizacją poddębickiego kompleksu geotermalnego wzrosło także zainteresowanie działkami budowlanymi na terenie Gminy.

– Dzięki coraz lepszej infrastrukturze drogowej osoby chcące dojechać w te okolice, nie będą miały problemu. W przyszłym roku samorząd planuje rozpocząć projektowanie drogi w Mrowicznej – dodaje Burmistrz.

Sieć dróg na terenie Gminy się rozrasta. Warto dodać, że w postępowaniu przetargowym znajduje się budowa drogi Feliksów Zakład-Wieś oraz pierwszy etap ul. Młynarskiej.