Przybywa kolejna droga w Gminie

Przybywa kolejna droga w Gminie

Trwają prace przy budowie drogi Leokadiew-Tumusin-Panaszew. To kolejny trakt w Gminie, który uzyska nawierzchnię asfaltową. Wykonawcą przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Koszt inwestycji sięga 1,8 mln zł.

Mieszkańcy długo czekali na tę drogę. Miała powstać cztery lata temu, ale samorząd rozpoczął prace dotyczące rewitalizacji kompleksu geotermalnego w Poddębicach.

– Ceny związane z infrastrukturą basenową wzrosły i trzeba było poczekać, aż wybudowane zostaną termy. Mieszkańcy przyjęli to ze zrozumieniem i wznieśli się ponad swój interes dla dobra całej Gminy.  Dziękuję im za to i cieszę się, że doczekają się porządnego asfaltu. Mam nadzieję, że prace tak jak do tej pory, będą przebiegać sprawnie – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W ramach zadania przewidziana jest budowa nawierzchni, przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową, wykonanie poboczy wzdłuż drogi, zjazdów do nieruchomości oraz nowego oznakowania.

– Ten trakt jest ważny, ponieważ łączy drogę powiatową z krajową nr 72. Budowa jezdni pozwoli na usprawnienie ruchu w tym miejscu. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na asfalt, bo ułatwi im dojazd do pracy czy szkoły – podkreśla gminny radny  Tomasz Walczyk.