Droga Lipnica-Balin-Dominikowice oddana do użytku

Jej budowa trwała niecały miesiąc. W dniu 9 kwietnia br. oficjalnie została oddana do użytku. Mowa o drodze gminnej Lipnica-Balin-Dominikowice.
– W zakresie infrastruktury drogowej zawsze jest coś do zrobienia, dlatego ważny jest każdy nowy kilometr drogi. Powstanie wartej milion złotych trasy z Lipnicy przez Balin do Dominikowic zostało dofinansowane w 85% przez Urząd Marszałkowski – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.
W uroczystości otwarcia drogi wspólnie z mieszkańcami oraz samorządowcami wzięła udział Jolanta Zięba-Gzik – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
– Cieszy, że dzięki budowie drogi spełniły się marzenia mieszkańców, którzy pozbyli się wyboistej trasy. Niech nowa nawierzchnia służy jak najdłużej – mówi Jolanta Zięba-Gzik.
W ramach przedsięwzięcia poza nawierzchnią asfaltową wyremontowano też pobocze oraz rowy, a także wybudowano przepusty i mijanki. Wykonawcą prac była firma Bud-Trans Roboty Budowlano-Drogowe z Sieradza.
Oddana do użytku droga Lipnica-Balin-Dominikowice jest jedną z trzech, które otrzymały 85% dotacji z Zarządu Województwa. W tej samej wysokości dofinansowano powstanie nawierzchni asfaltowej na odcinku Tarnowa-Mrowiczna i Byczyna-Łężki.
Poddębicki samorząd realizuje kolejne drogowe przedsięwzięcia, którymi są budowa drogi w Józefowie oraz modernizacja ul. Miłej w Poddębicach.